Wtorek, 21 maja 2024 r.

Piłka nożna. Wygrana z Gruzją, grała trójka portowców

Data publikacji: 06 września 2019 r. 13:31
Ostatnia aktualizacja: 06 września 2019 r. 13:31

Reprezentacja Polski U-17 (rocznik 2003) wygrała 2:1 (0:1) z Gruzją w swoim pierwszym spotkaniu turnieju o Puchar Syrenki. W kolejnej rundzie Polacy zmierzą się w niedzielę ze Szwajcarią.

Polacy wygrali z dużym trudem. Do 70 minuty przegrywali 0:1, a zwycięską bramkę zdobyli w ostatniej minucie. Gruzini długimi okresami prezentowali się korzystniej, sprawiali wrażenie lepiej wyszkolonych, dobrze poruszali się po boisku, pokazali spory potencjał. Polski zespół wygraną zawdzięcza większej intensywności w grze, przewadze fizycznej, większej determinacji.

W wyjściowym składzie zagrało trzech piłkarzy Pogoni: Filip Balcewicz, Kacper Kozłowski i Mateusz Łęgowski. Ten ostatni jest obecnie wypożyczony do hiszpańskiej Valencii. Każdy z naszych piłkarzy miał szansę na zdobycie gola. Brakowało szczęścia, lub precyzji. Czwarty z piłkarzy Pogoni Nikodem Sujecki cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. (par)