poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wygrana z Serbią, 74 minuty Listkowskiego

Piłka nożna. Wygrana z Serbią, 74 minuty Listkowskiego

Piłka nożna. Wygrana z Serbią, 74 minuty Listkowskiego
Data publikacji: 2019-10-15 20:04
Wywietleń: 368 422422

Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała 1:0 (0:0) z Serbią w rozgrywanym w ramach grupy 5 domowym spotkaniu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył 18-letni pomocnik Leeds United Mateusz Bogusz.

W wyjściowym składzie zagrał 21-letni pomocnik Pogoni Szczecin Marcin Listkowski, który przebywał na boisku do 74 minuty mecz. Nasz młodzieżowiec grał na prawym skrzydle, spisywał się dobrze, miał nawet jedną doskonałą okazję do zdobycia gola, ale jego strzał głową z kilku metrów wybronił bramkarz Marko Ilic.

W podstawowym składzie wystąpił też były piłkarz Pogoni Sebastian Walukiewicz, obecnie gracz włoskiego Cagliari, który jeszcze nie zadebiutował w oficjalnym meczu swojego nowego klubu.

W sztabie medycznym też są szczecinianie, których zaprosił do współpracy były trener Pogoni Czesław Michniewicz: lekarz Mariusz Pietrzak i fizjoterapeuta Dariusz Dalke, który latem tego roku po blisko 30 latach przestał pracować w Pogoni, ale został doceniony przez sztab trenerski reprezentacji.

W młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii, weźmie udział 16 zespołów. Gospodarze są zwolnieni z eliminacji, a bezpośrednią kwalifikację uzyskają zwycięzcy każdej z dziewięciu grup eliminacyjnych oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca według dorobku z drużynami z pierwszych pięciu miejsc w tabeli. Pozostałe cztery zespoły zostaną wyłonione w barażach pomiędzy kolejnymi ośmioma reprezentacjami z drugich miejsc. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Henryk Józwa

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie