Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wysoka wygrana Chemika

Piłka nożna. Wysoka wygrana Chemika

Data publikacji: 2019-11-09 17:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 18:19
Wywietleń: 305 426826

CHEMIK Police - GÓRNIK Konin 3:0 (1:0); 1:0 Kapelusz (16), 2:0 Wiejkuć (69), 3:0 Wiejkuć (75).

Chemicy potwierdzili, że zdetronizowanie ówczesnego lidera z Gniezna i wyjazdowy remis z Mieszkiem nie były dziełem przypadku, lecz dobrej formy, co udowodnił sobotni mecz w Policach z Górnikiem.

Spotkanie toczone w trudnych jesiennych warunkach, stało na dobrym poziomie i obfitowało w wiele podbramkowych sytuacji, a przewagę posiadali gospodarze, więc zwyciężyli w pełni zasłużenie. Do przerwy Chemik miał trzy dobre okazje strzeleckie, z których wykorzystał jedną, gdy Szymon Kapelusz posłał piłkę do siatki po strzale głową. W tej części gry koninianie zrewanżowali się jedną, ale za to wyborną okazją do zdobycia gola.

Po zmianie stron Górnik przycisnął i gra toczyła się na polickim przedpolu. Zespół gości z determinacją dążył do zdobycia wyrównującej bramki, więc policcy kibice drżeli o wynik, ale znacznie uspokoił ich Adam Wiejkuć, który podobnie jak Kapelusz, strzałem głową zdobył drugą bramkę, a działo się to w 69 minucie.

Pięć minut później Wiejkuć po raz drugi wpisał się na listę strzelców, dobijając strzał Kapelusza i ustalając końcowy rezultat. Od tego momentu podopieczni trenera Łukasza Borgera w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie zwyciężyli. ©℗ (mij)