sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wysyp kadrowiczów z rocznika 2003

Piłka nożna. Wysyp kadrowiczów z rocznika 2003

Piłka nożna. Wysyp kadrowiczów z rocznika 2003
Data publikacji: 2018-02-20 12:34
Wywietleń: 1055 315028

Selekcjoner reprezentacji Polski U-15 (rocznik 2003) Marcin Dorna powołał zawodników na towarzyski dwumecz z Macedonią. Spotkania odbędą się 6 marca o godzinie 13:00 i 8 marca o godzinie 13:00 w Skopje.

Wśród powołanych jest aż czterech piłkarzy Pogoni Szczecin. Z żadnego innego klubu nie dostało powołania aż tak wielu graczy. Po trzech zawodników jest z Legii warszawa i Zagłębia Lubin, natomiast z Lecha Poznań tylko jeden.

Powołania otrzymało czterech następujących portowców: Filip Balcewicz, Kacper Kozłowski, Nikodem Sujecki i Hubert Turski. Dwaj pierwsi przebywają obecnie na testach w angielskim Birmingham, ale raczej nie należy się spodziewać, by zbyt wcześnie zostali z Pogoni wytransferowani. To jedni z najbardziej utalentowanych graczy w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

Okazję do debiutu będą mieli natomiast: Sujecki i Turski. Ten pierwszy jest bramkarzem, ten drugi napastnikiem. Turski w trzech ostatnich sparingowych meczach z bardzo wymagającymi rywalami: Legią Warszawa, Polonią Warszawa i St. Pauli zdobył aż sześć goli, natomiast Sujecki w tych spotkaniach puścił zaledwie jedną bramkę.

Chłopcy z rocznika 2003 ze Szczecina stanowią w kraju absolutny top. Na konsultację szkoleniową powołani zostali bezpośredni dublerzy etatowych kadrowiczów, a wśród nich znalazło się trzech kolejnych podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego: Olaf Korczakowski, Mateusz Łęgowski i Kacper Łukasiak.

To nie wszystko. Na wspomnianą konsultację powołania otrzymało też dwóch młodych piłkarzy FASE Szczecin: Jakub Uzar i Kryspin Leśniak. Wśród 40 najzdolniejszych polskich graczy z rocznika 2003 aż dziewięciu wywodzi się z dwóch szczecińskich klubów, a siedmiu z Pogoni. To pierwsza taka sytuacja w historii młodzieżowej piłki nożnej w naszym mieście. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy