Piłka ręczna. Jedenasta porażka SPR Pogoni

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2024 r. 00:12

Szczecińskie szczypiornistki rozegrały spotkanie 18. kolejki Centralnej Ligi Kobiet, w którym uległy na wyjeździe zespołowi z Jeleniej Góry.

MKS VITAMINEO Jelenia Góra - SPR POGOŃ Szczecin 29:22 (18:12);

POGOŃ: Adamska, Ćwiertnia - Zimnicka 5, Panczenko 4, Piotrowska 4, Jakóbowska 3, Białowąs 2, Koprowska 2, Oleśkiewicz 1, Sikora 1, Nawrocka, Jałowicka, Klimek, Niełacna, Włodarczyk

Do 10. minuty spotkanie było wyrównane, lecz po kwadransie gospodynie osiągnęły wyraźną przewagę (10:5) i utrzymały ją do przerwy.

Po zmianie stron szczecinianki rzuciły cztery bramki z rzędu i zbliżyły się do rywalek na dwa trafienia. Dopiero w 7. minucie drugiej połowy zespół MKS-u zdobył pierwszego gola, a potem uciekł Pogoni na dystans pięciu trafień. W 50. minucie było 25:20, a przy akcji Dumy Pomorza miejscowy zespół uratowały słupek i poprzeczka. Przyjezdne walczyły do końca, ale nie zdołały odwrócić wyniku tego spotkania, a pod koniec meczu były nieskuteczne, co wykorzystały jeleniogórzanki - ostatecznie zwyciężając siedmioma golami.

MVP po stronie Pogoni wybrano Zuzannę Zimnicką. Po tym spotkaniu SPR Pogoń jest na 7. miejscu w tabeli i ma w dorobku 21 punktów. ©℗