Data publikacji: 14 lutego 2018 r. 19:02
Ostatnia aktualizacja: 14 lutego 2018 r. 19:02

SPR Pogoń Szczecin - Piotrcovia Piotrków 41:28 (21:14)

POGOŃ: Wawrzynkowska, Krupa - Bancilon 9, Nosek 5, Blazević 4, Królikowska 4,Noga 4, Kochaniak 3, Zawistowska 3, Cebula 3, Gadzina 3, Płomińska 2, Marcikova 1.

Po raz drugi w tym sezonie piłkarki ręczne Pogoni zdobyły w meczu ligowym ponad 40 bramek. Efektowne zwycięstwo nad Piotrcovią nie było jednak najwyższym w tegorocznych rozgrywkach. Pod koniec października jeszcze wyżej przegrał w Szczecinie Ruch Chorzów (41:26).

Mecz był szybki, a Pogoń zagrała bardzo widowiskowo. Rewelacyjną dyspozycję, znaną głównie z poprzednich sezonów, zaprezentowała Bancilon. Brazylijka była nie tylko najskuteczniejszą snajperką, ale też wypracowywała pozycje klubowym koleżankom i świetnie spisywała się w defensywie. Potężnymi rzutami z dystansu popisywała się także Nosek, a indywidualnymi akcjami Kochaniak.

Piotrcovia tylko przez 15 minut dotrzymywała kroku szczeciniankom. Od stanu 11:8 Pogoń zaczęły dominować na parkiecie, a prawdziwie zabójcze było ostatnie pięć minut przed przerwą, kiedy to gospodynie zdobyły sześć bramek, tracą tylko jedną.

Po zmianie stron Pogoń nie zwalniała tempa. Kolejne bramki Bancilon i skuteczne akcje skrzydłowych nie pozwalały Piotrcovii myśleć o odrobieniu strat. Szczecinianki znów miały imponującą końcówkę. W ostatnich 120 sekundach strzeliły trzy gole, wszystkie autorstwa Królikowskiej. ©℗(woj)