Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pogoń wygrała w końcówce

Piłka ręczna. Pogoń wygrała w końcówce

Data publikacji: 2018-09-19 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-20 09:52
Wywietleń: 698 352030

PGNiG Superliga piłkarek ręcznych: KORONA HANDBALL Kielce - SPR POGOŃ Szczecin 32:34 (16:18)

POGOŃ: Prünster, Krupa - Cebula 8, Blazević 4, Agbaba 4, Zawistowska 4, Noga 3, Janas 3, Wołoszyk 3, Bozović 2, Płomińska 1, Szynkaruk 1, Del Balzo 1, Dezić, Kochaniak

Po 8 minutach Pogoń prowadziła już 7:2 i wydawało się, że mecz powinien być przysłowiowym spacerkiem, ale w 17 minucie kielczanki doprowadziły do wyrównania 9:9, by w 24 minucie objąć prowadzenie 13:12. Później do głosu ponownie jednak doszły szczecinianki.

Po przerwie nasze szczypiornistki nieznacznie dominowały, ale rywalki zaciekle odrabiały straty. Od 45 minuty Korona się zmobilizowała, strzelając pod rząd 4 gole, ale czerwona kartka dla Syncerz ostudziła nieco zapał gospodyń.

W 53 minucie Korona wyrównała na 30:30 i wtedy na dodatek Cebula nie wykorzystała rzutu karnego. Nie załamało to jednak Pogoni. Remis po raz ostatni był w 58 minucie (32:32), a wtedy nasz zespół wziął czas i zdołał się zmobilizować, strzelając dwie bramki, nie tracąc przy tym żadnej. ©℗ (mij)