Piłka ręczna. Polki trzecie w turnieju w Policach [GALERIA]

Data publikacji: 21 lipca 2019 r. 15:04
Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2019 r. 15:15

Przygotowująca się do sierpniowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski juniorek (rocznik 2002) rozegrała w Policach turniej kontrolny. Kadra prowadzona przez byłego szkoleniowca Pogoni Baltica Adriana Struzika mimo odniesieniu dwóch zwycięstw zajęła dopiero trzecie miejsce. Zadecydowała o tym porażka w kończącym zmagania pojedynku z Dunkami 23:30.

W meczu otwarcia rywalem Polek były Białorusinki. Polki odniosły pewne zwycięstwo 28:20 (13:7), prowadząc już wyraźnie po pierwszej połowie. Kolejny mecz z Chorwacją był już zdecydowanie trudniejszy, a podopieczne Adriana Struzika zapewniły sobie końcowy sukces dopiero w końcowych minutach. Ostatecznie wygrały 27:26 (10:13).

Niedzielny mecz z Danią decydował o końcowym układzie tabeli. Ekipa ze Skandynawii miała na koncie porażkę z Chorwacją, ale dzięki wysokiemu zwycięstwu z Polkami 28:20 zapewniły sobie pierwsze miejsce w turnieju. Polki w końcowej tabeli wyprzedziły jeszcze Chorwatki, które pokonały Białoruś 29:26. Trzy czołowe drużyny turniej w Policach skończyły z dorobkiem dwóch zwycięstw i o końcowej kolejności decydował bilans bramek.

Na mistrzostwach Europy w sierpniu we Włoszech Polki zagrają w grupie B. Zmierzą się z Macedonią, Białorusią, Azerbejdżanem i Włoszkami. (woj)