niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Przygotowania rozpoczęte, puchar rozlosowany

Piłka ręczna. Przygotowania rozpoczęte, puchar rozlosowany

Piłka ręczna. Przygotowania rozpoczęte, puchar rozlosowany
Data publikacji: 2018-07-17 16:15
Wywietleń: 750 338891

Piłkarki ręczne SPR Pogoni, które w poniedziałek w mocno odmienionym składzie rozpoczęły przygotowania do nowego sezon, poznały rywalki w III rundzie europejskiego Challenge Cup. Szczecinianki zagrają w listopadzie z fińskim HIVK Helsinki. Co ciekawe z tym samy zespołem Pogoń rozpoczynała rywalizację pucharową przed czterema laty, gdy dotarła do finału Challenge Cup.

Dla Pogoni to będzie już trzeci występ w europejskich pucharach w ostatnich latach, a ósmy w historii żeńskiej sekcji piłki ręcznej. Wspomniany już finał Challenge Cup w sezonie 2014/2015 był najlepszym osiągnięciem na europejskiej arenie.

Pogoń prowadzona wówczas przez Adriana Struzika przeszła zwycięsko przez cztery rundy,aby w finałowym dwumeczu uznać wyższość francuskiego Union Mios Biganos Begles. Pierwszym przeciwnikiem szczecinianek w tym niezwykle udanej pucharowej przygodzie był Finki z HIVK, a Pogoń wyraźnie wygrała oba mecze 40:21 i 34:17.

Pogoń pod wodzą nowego szkoleniowca Nevena Hrupca rozpoczęła przygotowania do sezonu w poniedziałkowe popołudnie. Na pierwszych zajęciach, które z uwagi na remont parkietu hali przy ul. Twardowskiego odbywały się w obiekcie przy ul. Świętoborzyców, frekwencja była 100-procentowa.

Z zespołem trenowało siedem nowych piłkarek - Daria Szynkaruk, Joanna Kozłowska, Włoszki Monika Prünster, Bianca Del Balzo,  Chorwatki Ivanę Dežić i  Jelenę Agbabę oraz Czarnogórkę Ivanę Božović.

Pogoń w Szczecinie przygotowywać się będzie jeszcze przez kilka dni, a w niedzielę wyruszy na obóz do Grabówka. Nowa szkoleniowiec kompletną drużynę będzie miał na razie tylko na początku przygotowań.

Później na zgrupowanie kadry przed akademickimi mistrzostwami świata wyjadą Patrycja Noga, Daria Zawistowska i Natalia Nosek i Karolina Kochaniak (w rezerwie pozostają trzy kolejne szczecinianki Daria Szynkaruk, Żaneta Senderkiewicz i Marlena Urbańska. Do mistrzostw świata w piłce ręcznej plażowej także poza klubem będzie się przygotowywać Natalia Krupa.

W sierpniu ekipą trenera Nevena Hrupca rozegra trzy międzynarodowe turnieje i kilka gier kontrolnych. Ważnym etapem przygotować do startu w europejskich pucharach będą potyczki z uczestniczkami Ligi Mistrzyń słoweńskim Krim Mercator Lublana i Podravką Vegeta. Z tym ostatnim klubem Pogoń planuje nawiązać bliższą współpracę. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie