środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Reprezentant Ukrainy w Sandrze

Piłka ręczna. Reprezentant Ukrainy w Sandrze

Piłka ręczna. Reprezentant Ukrainy w Sandrze
Data publikacji: 2019-01-12 21:04
Wywietleń: 759 371216

21-letni reprezentant Ukrainy Dmytro Horiha będzie nowym zawodnikiem grającej w PGNiG Superlidze drużyny Sandra SPA Pogoń, a ze szczecińską drużynę związał się co najmniej na 1,5 roku.

Do Szczecina młody Ukrainiec został wypożyczony z Motoru Zaporoże, gdzie grał m.in. z Pawłem Paczkowskim i trenował pod okiem Patryka Rombla. W Szczecinie rywalizować będzie o miejsce na rozegraniu z Pawłem Krupą.

- Dima doskonale wpisuje się w naszą strategią budowania zespołu na kolejne lata - powiedział prezes Pogoni Paweł Biały. - Jest młody, ale z marszu może stać się wzmocnieniem. Stanowi zagrożenie rzutowe zwłaszcza z drugiej linii, a to nam ostatnio, delikatnie mówiąc, kulało...

Wraz z końcem roku z Sandrą pożegnał się lewoskrzydłowy Jakub Radosz, który po dwóch latach wrócił do swojego macierzystego klubu - Gwardii Koszalin.

- Rozmawialiśmy z Kubą po pierwszej rundzie rozgrywek i przekazaliśmy informacje, że nie będziemy przedłużać wygasającego w maju kontraktu - powiedział P. Biały. - Chcemy, aby się rozwijał i pomógł Gwardii zająć w I lidze jak najlepsze miejsce. Zostajemy na skrzydle z Dawidem Krysiakiem, który wraca do zdrowia i będzie gotowy na rundę rewanżową, ale już teraz szukamy skrzydłowego, który wzmocni rywalizację na tej pozycji od lipca.

Szczecinianie w niedzielę o godz.16 w Koszalinie w hali przy ul. Fałata zmierzą się w 1/16 Pucharu Polski z tamtejszą Gwardią. W spotkaniu tym prawdopodobnie w koszalińskich barwach wystąpi Radosz, natomiast w barwach Sandry z uwagi na procedury transferowe Horicha jeszcze nie zagra. ©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
31
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie