Data publikacji: 03 sierpnia 2019 r. 14:13
Ostatnia aktualizacja: 03 sierpnia 2019 r. 14:13

S.C. DHfK Lipsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin 44:26 (21:10).
Sandra SPA Pogoń: Terekhov, Gawryś – Zaremba 4, Horiha 4, Krupa 3, Rybski 3, Matuszak 3, Fedeńczak 2, Jedziniak 2, Bosy 2, Biernacki 1, Kostrzewa, Wrzesiński.
Piłkarze ręczni Sandra Spa Pogoni,  przygotowujący się do zaplanowanej na koniec sierpnia inauguracji PGNiG Superligi, rozegrali pierwszy przedsezonowy sparring. W Lipsku ulegli  niemieckiemu zespół z 1. Bundesligi S.C. DHfK Lipsk  44:26 (21:10).
Ekipa z Lipska uzyskała wyrazną przewagę w pierwszej połowie. Po 15 minutach gry szczecinianie mieli na koncie 5 bramek, a rywale 15. W S.C. DHfK pierwszoplanowe role odgrywali reprezentant Niemiec Philipp Weber oraz znany z występów w PGE Vive Kielce Marko Mamić.
Na początku II połowy Sandra odrobiła część strat i zbliżyła się na osiem bramek. W dalszych fragmentach meczu znów uwidoczniła się przewaga ekipy z Lipska, która ostatecznie rozbiła Sandrę Spa Pogoń różnicą 18 goli. W drużynie szczecińskiej zadebiutowali bramkarz Anton Terekhov oraz młodzi zawodnicy Bartosz Telenga, Kamil Kostrzewa i Filip Wrzesiński.
W następny weekend szczecinianie zagrają w turnieju w Głogowie. (woj)