Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Sandra wygrała w Gdyni

Piłka ręczna. Sandra wygrała w Gdyni

Data publikacji: 2019-02-10 19:38
Wywietleń: 704 375306

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: ARKA Gdynia - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 27:30 (13:16)

POGOŃ: Zapora, Teterycz - Rybski 8, Horiha 4, Krupa 4, Bosy 4, Fedeńczak 3, Jedziniak 2, Krysiak 2, Zaremba 2, Wąsowski 1, Matuszak

Podopieczni trenera Piotra Frelka wygrali po raz pierwszy w tym roku i miejmy nadzieję, że na kolejne punkty nie dadzą szczecińskim kibicom zbyt długo czekać.

Początek spotkania był nerwowy, w którym długo nie padały bramki i dopiero w 5 minucie pierwszego gola z rzutu karnego strzelił Rybski. Gospodarze szybko wyrównali, ale już w 6 minucie, po dwóch bramkach Krysiaka, Sandra prowadziła 3:1.

Arka jednak zdołała wyrównać, a w 17 minucie po raz pierwszy wyszła na prowadzenie (9:8) i jak się później okazało, w całym meczu gdynianie prowadzili jedynie ten jeden raz. W pierwszej połowie Pogoń systematycznie zwiększała przewagę, a najwyższa w tej części gry wynosiła 4 gole.

Po zmianie stron przewaga szczecinian wzrosła nawet do sześciu bramek (w 33 minucie po strzale Fedeńczaka 19:13 i dwie minuty później po golu tego samego zawodnika 20:14), ale w 46 minucie Arka znacząco zminimalizowała straty (22:23). Pogoń ponownie jednak odskoczyła i kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń zasłużenie wygrała. ©℗ (mij)