Piłka ręczna. Sandra wygrała z Wybrzeżem

Data publikacji: 24 kwietnia 2019 r. 21:24
Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2019 r. 21:24

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: SANDRA SPA POGOŃ Szczecin - ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk 31:24 (15:9)

POGOŃ: Zapora 1, Gawryś, Bartosik - Rybski 8, Zaremba 4, Krysiak 4, Bosy 4, Horiha 4, Fedeńczak 3, Krupa 2, Biernacki 1, Jedziniak, Jońca, Matuszak, Mróz, Wąsowski

Szczecinianie w Grupie Spadkowej przegrali swoje dwa wcześniejsze mecze, więc spotkanie III kolejki rozpoczęli z dużym animuszem, by podreperować swoją sytuację w tabeli i wyprzedzić rywali z Trójmiasta.

Wynik pojedynku, mimo bloku rywali, już w 1 minucie otworzył Zaremba, a w 9 minucie strzał tego zawodnika dał Sandrze 2-bramkowe prowadzenie (5:3). Do końca pierwszej połowy podopieczni trenera Rafała Białego grali ambitnie i dynamicznie (w naszej bramce świetnie spisywał się debiutujący w Pogoni 28-letni Mateusz Gawryś pozyskany z I-ligowej Warmii Olsztyn), więc w konsekwencji na przerwę schodzili z 6-bramkową przewagą. Wydawało się więc, że pojedynek jest już rozstrzygnięty...

Goście nie poddali się jednak i po przerwie przystąpili do odrabiania strat i to na tyle skutecznie, że po kwadransie drugiej połowy był już remis (18:18), więc mecz rozpoczął się praktycznie od nowa. Sandra zdołała się jednak zmobilizować i nie dopuściła, aby gdańszczanie choć raz objęli prowadzenie w środowym meczu. Nasz zespół grając z dużą determinacją odzyskiwał przewagę i ostatecznie pewnie zwyciężył różnicą siedmiu goli.

Najskuteczniejszym strzelcem w naszej drużynie był Rybski, który strzelił 8 bramek, a wszystkie one padły z rzutów karnych, egzekwowanych ze 100-procentową skutecznością. ©℗ (mij)