Czwartek, 02 maja 2024 r.

Piłka wodna. Porażka Arkonii Waterpolo z liderem

Data publikacji: 23 marca 2024 r. 20:21
Ostatnia aktualizacja: 23 marca 2024 r. 20:21
Mimo wpuszczenia 15 goli Michał Diakonów został wyróżniony za dobrą postawę... Fot. Ryszard PAKIESER

Szczecińscy waterpoliście przegrali na wyjeździe z bytomskim liderem tabeli, a losy pojedynku gospodarze rozstrzygnęli praktycznie już w pierwszej kwarcie.

Ekstraklasa piłkarzy wodnych: JOB-CENTER MEGA-INVEST POLAND WTS POLONIA Bytom - ARKONIA WATERPOLO Szczecin 15:9 (6:1, 4:3, 2:1, 3:4).

Bytomianie rozpoczęli spotkanie z dużym impetem i już w pierwszej części prowadzili 6:1. W pozostałych kwartach gra była już wyrównana, a ostatnią jedną bramką wygrali szczecinianie. Najlepszym zawodnikiem Arkonii wybrano rutynowanego bramkarza Michała Diakonowa, a wśród bytomian szczególnie wyróżnił się Kamil Greif .

Z 12 punktami szczecinianie utrzymali 4. miejsce w tabeli, ale dogonił ich zespół Waterpolo Poznań. ©℗