Piłka wodna. Porażki Arkonii w Łodzi

Data publikacji: 24 marca 2019 r. 17:51
Ostatnia aktualizacja: 24 marca 2019 r. 17:51

Ekstraklasa piłkarzy wodnych: OCMER ŁSTW Łódź - ARKONIA Szczecin 8:5 (1:1, 1:1, 3:1, 3:2) i 11:7 (3:1, 3:2, 3:1, 2:3)

Na niedawnym Final Four Pucharu Polski waterpolistów, rozgrywanym także w Łodzi, Arkonia uległa Ocmerowi ŁSTW po dramatycznym boju i to zaledwie jedną bramką, ale w rywalizacji ligowej łódzki lider wykazał swą zdecydowaną wyższość nad dotychczasowym wiceliderem z grodu Gryfa (po dwóch porażkach szczecinianie spadli na 3. miejsce w tabeli).

Rozgrywany w sobotni wieczór pierwszy mecz, był wyrównany przez dwie kwarty, a później gospodarze zaczęli dominować nad Arkonią, w której wyróżniającym się zawodnikiem był Łukaszewicz.

W niedzielnym porannym rewanżu od początku spotkania dominowali łodzianie, a nasz zespół - w którym na szczególne wyróżnienie zasłużył Ławniczak, będący także... menedżerem sekcji - wygrał jedynie ostatnią kwartę, ale nie wystarczyło to do zniwelowania strat z trzech pierwszych części gry. ©℗ (mij)