Siatkówka. Belkenstein-Grotheus w półfinale ME

Data publikacji: 28 września 2017 r. 18:22
Ostatnia aktualizacja: 28 września 2017 r. 18:22

Siatkarki Holandii zostały pierwszym półfinalistą mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. W ćwierćfinale w Baku pokonały Włoszki 3:0 (25:17, 25:20, 25:13).

Wyróżniającą się zawodniczką w zwycięskiej drużynie była nowa siatkarka Chemika Police, kapitan reprezentacji Holandii Maret Balkestein-Grotheus, która zdobyła łącznie 6 punktów.

Pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy był bardzo jednostronnym widowiskiem. Holenderki, wicemistrzynie Starego Kontynentu sprzed dwóch lat, potrzebowały nieco ponad godzinę by pokonać rywalki.

Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego już po raz czwarty z rzędu nie zdobędą medalu. Ostatnio na podium stanęły podczas turnieju w Polsce w 2009 roku, gdzie sięgnęły po złoto.

W półfinale Holandia zmierzy się ze zwycięzcą piątkowego spotkania Azerbejdżan - Niemcy. (par)