Piątek, 03 maja 2024 r.

Siatkówka. Chemik lepszy od Potsdam SC

Data publikacji: 01 października 2016 r. 19:26
Ostatnia aktualizacja: 01 października 2016 r. 19:26

Siatkarki Chemika Police pokonały w ramach turnieju Giganci Siatkówki rozgrywanego w szczecińskiej Azoty Arenie niemiecki zespół Potsdam SC 3:1 (25:14, 25:17, 25:19, 22:25).

Chemik grał w składzie: Jagieło, Werblińska, Zaroślińska, Bełcik, Veljković, Bednarek-Kasza, Zenik (l.) oraz Krzos (l.), Smarzek, Montano, Blagojević, Abramajtys, Wołosz.

- Starałyśmy się grać szybko i dziś wychodziło nam to całkiem nieźle – powiedziała po meczu Aleksandra Jagieło, kapitan zespołu.

Chemik błyskawicznie wygrał dwie partie. Od trzeciego seta trener Jakub Głuszak desygnował do gry wszystkie siatkarki, które rozpoczęły mecz w kwadracie dla rezerwowych.

Szanse debiutu otrzymała Malwina Smarzek, nowa przyjmująca zespołu. Do gry weszły również Joanna Wołosz i Aleksandra Krzos, które – podobnie jak Smarzek – w czwartek wróciły do klubu po zgrupowaniu reprezentacji.

Policzanki wygrały spotkanie 3:0. Trenerzy postanowili rozegrać jeszcze jeden set. Gospodynie nieco się rozluźniły, słabiej prezentowały się w bloku i odbiorze i przegrały czwartą partię. (par)