niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik szuka libero

Siatkówka. Chemik szuka libero

Siatkówka. Chemik szuka libero
Data publikacji: 2017-08-12 07:57
Wywietleń: 1058 288062

PRZED kilkoma tygodniami wydawało się, że Chemik Police zamknął skład nowy sezon w Orlen Lidze siatkarek. Tymczasem przygotowań z drużyną nie rozpocznie Mariola Zenik, która spodziewa się dziecka i w nadchodzącym  czeka ją przerwa macierzyńska.

Tym samym zaplanowany na 15 sierpnia początek przygotować mistrzynie Polski rozpoczną prawdopodobnie bez libero. Druga z występujących na tej pozycji zawodniczek Aleksandra Krzos przebywa na zgrupowaniu kary przed wrześniowymi mistrzostwami Europy.

- Postaramy się znaleźć nową zawodniczkę, która będzie konkurencją dla Aleksandry Krzos - deklaruje prezes klubu Paweł Frankowski.

Nie mniej Chemik traci podstawową zawodniczkę, która wystąpiła we wszystkich wszystkich meczach fazy finałowej, a w całym sezonie zagrał więcej spotkań i setów niż reprezentacyjna libero Aleksandra Krzos.

- Od jakiegoś czasu przewijała mi się przez głowę myśl o macierzyństwie. Idealnym momentem byłyby tygodnie po zakończeniu kontraktu, ale w życiu czasem tak jest, nie wszystko da się zaplanować, przewidzieć. Nie ukrywam jednak, że jestem bardzo szczęśliwa i chcę się sprawdzić w nowej roli - mówi Mariola Zenik.

Przygotowania do nowego sezonu Chemik rozpocznie nie tylko bez libero, ale także kilku innych siatkarek przygotowujących się z reprezentacjami swoich krajów do mistrzostw Europy - Serbek Veljković, Busy i Mirković, Holenderki Balkestein-Grothues i Malwiny Smarzek

- Rok temu mieliśmy do dyspozycji dziesięć  siatkarek, teraz tylko sześć. Ograniczona kadra na pewno trochę utrudnia przygotowania, ale to nie pierwsza taka sytuacja dla naszego klubu. W odpowiedni sposób rozplanowaliśmy przygotowania, aby szóstka, która zacznie z nami od początku, była w optymalnej formie. Spotykamy się z całą drużyną 15 sierpnia, a dziewczyny czekają testy medyczne i fizyczne. Następnego dnia udajemy się do Wieńca Zdrój, kurortu wypoczynkowego naszego sponsora „Selenka". Tam czeka nas trzydniowy wyjazd o charakterze integracyjno-organizacyjnym. Zawodniczki zapoznają się z planem na najbliższe tygodnie. Porozmawiamy o zasadach i regułach współpracy. Właściwe trenowanie rozpoczniemy 21 sierpnia w poniedziałek. Przez pierwsze dwa tygodnie czeka nas praca nad wytrzymałością, sporo czasu spędzimy w siłowni. Dodatkowo zaplanowaliśmy małe urozmaicenie w postaci zajęć z jogi, które pomogą w rozwoju gibkości. Czekają nas również wizyty na Arkonce, gdzie zagramy w siatkówkę plażową oraz kilka jednostek treningowych na basenie. Po upływie 2 tygodni skupimy się wyłącznie na siatkówce. Kończą się baseny i plażówki, zaczniemy pracę w hali nad systemami gry - mówi trener Chemika Jakub Głuszak- zapowiada trener Jakub Głuszak. (woj)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy