Siatkówka. Duże emocje i porażka Espadonu

Data publikacji: 04 kwietnia 2017 r. 22:06
Ostatnia aktualizacja: 04 kwietnia 2017 r. 22:06

Espadon Szczecin – MKS Będzin 1:3 (22:25, 21:25, 37:35, 23:25)

Espadon: Gałązka, Perłowski, Kluth, Sladecek, Ruciak, Wika, Murek (libero) oraz Kozłowski, Zajder, Mihułka (libero)

Siatkarze Espadonu w ostatnim w tym sezonie występie przed własna publicznością stoczyli emocjonujący pojedynek z MKS Będzin. Choć stawką dwumeczu jest zaledwie 11 pozycja w tabeli oba zespoły potraktowały potyczkę prestiżowo.

Szczególnych emocji dostarczył trzeci set, który trwał ponad 40 minut i był jednym z najdłuższych w tym sezonie w Plus Lidze. Espadon wygrał zdobywając dopiero 37 punkt!

W końcowym rozrachunku lepsi okazali się jednak goście, którzy nie tylko zrewanżowali się Espadonowi za porażką w ostatnim meczu sezonu zasadniczego, to jeszcze przybliżyli się do 11 pozycji na koniec sezonu.

Espadon, aby odrobić straty z pierwszego meczu musi za tydzień Będzinie wygrać 3:1 lub 3:0 i jeszcze triumfować w decydującym „złotym” secie. (woj)