niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kreują się nowe gwiazdy

Siatkówka. Kreują się nowe gwiazdy

Siatkówka. Kreują się nowe gwiazdy
Data publikacji: 2019-06-11 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-11 21:01
Wywietleń: 706 396062

Polki rozpoczęły we wtorek czwarty turniej fazy Ligi Narodów. Po trzech imprezach fazy interkontynentalnej nasze siatkarki mają na koncie siedem zwycięstw i dwie porażki. Postawę Polek i dwóch byłych siatkarek Chemik Joanny Wołosz i Mawiny Smarzek komplementuje inna zawodniczka mająca za sobą występy w Polickim klubie Małgorzata Glinka-Mogentale.

-  Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni, że dziewczyny sobie tak fajnie radzą. Kreują się nowe gwiazdy. Najważniejsza jest jednak ta docelowa impreza, czyli sierpniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk- mówi była siatkarka Chemika Małgorzata Glinka-Mogentale.

Pytana o to, kogo zalicza do grona wspomnianych gwiazd, wymienia Malwinę Smarzek. 23-letnia atakująca Zanetti Bergamo prowadzi na razie z dużą przewagą w rankingu najlepiej punktujących Ligi. Po dziewięciu meczach była siatkarka Chemika miała na koncie 245 pkt. Zdaniem dwukrotnej mistrzyni Europy i dwukrotnej triumfatorki Ligi Mistrzów to jednak nie ta siatkarka będzie czołową postacią w drużynie trenera Jacka Nawrockiego.

- Każda drużyna musi mieć lidera. Wydaje mi się, że u biało-czerwonych to będzie Joasia Wołosz. Ona jest wzorcem do naśladowania. Zdobycie dwa razy z rzędu mistrzostwa Włoch robi wrażenie. Ona jest mózgiem zespołu na boisku, kreuję grę. Malwina jest jeszcze za młoda na taką rolę. Zdobywa dużo punktów, ale nie jest jeszcze liderką drużyny. W przyszłości może nią być. Nie znam jej z charakteru, rozmawiałam z nią zaledwie ze dwa razy. Z Asią się znamy i myślę, że to jest babka z charakterem, realnie myśląca - komplementują zmagającą się obecnie z urazem stawu skokowego rozgrywającą Imoco Volley Conegliano Małgorzata Glinka-Mogentale.

 Glinka-Mogentale po zakończeniu kariery skupiła się na rozwoju swojej autorskiej akademii, której zadaniem jest wyławianie i rozwój uzdolnionych sportowo dzieci.

 - Współpracujemy z 15 miastami. Przeważnie są to mniejsze ośrodki, gdzie dzieci garną się do sportu. Trzeba jednak też stoczyć ciężką walkę o oderwanie ich od telefonów - przyznała była mistrzyni Europy.

 W czerwcu Glinka Academy, w projekcie realizowanym przy dofinansowaniu Ministerstwo Sportu i Turystyki, ma w planie cztery „Wielkie Lekcje WF-u z Siatkówką".

 - To ćwiczenia i treningi dla dzieci z III i IV klas szkół podstawowych. W poniedziałek byliśmy w Porąbce, w środę zawitamy do Kożuchowa, 17 czerwca do Starogardu Gdańskiego, a dzień później do Tomaszowa Mazowieckiego. Łącznie w zajęciach weźmie udział ok. 1000 dzieci - relacjonowuje utytułowana siatkarka.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie