Data publikacji: 28 marca 2018 r. 19:52
Ostatnia aktualizacja: 28 marca 2018 r. 20:05

MKS Dąbrowa - Chemik Police 0:3 (24:26, 19:25, 18:25)

CHEMIK: Busa, Bednarek-Kasza, Smarzek, Simeonova, Mędrzyk, Mirković, Krzos (libero), Velković, Gajgał-Anioł, Bełcik, Tomsia.

Siatkarki Chemika zainkasowały komplet punktów w meczu ze zdegradowaną już do I ligi drużyną MKS, a dzięki porażce wicelidera ŁKS w łódzkich derbach z Budowlanymi 0:3 mistrzynie Polski zapewniły sobie start w play-off z pierwszego miejsca w tabeli.

Mecz w Dąbrowie był zacięty praktycznie tylko w pierwszym secie. Siatkarki MKS broniły się przez 28 minut, aby polec na przewagi. W kolejnych setach siła ataku Chemika była już zdecydowanie większa.

Poza Mędrzyk wszystkie pozostałe polickie siatkarki miały ponad 50-procentową skuteczność ataku. Na siatce brylowała Smarzek, która skończyła 17 z 32 ataków i popisała się trzema punktowymi blokami. W MKS na takim wysokim poziomie grała tylko Polak, która podobnie jak Smarzek zdobyła 20 punktów. (woj)