wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Michał Gogol trenerem Skry

Siatkówka. Michał Gogol trenerem Skry

Siatkówka. Michał Gogol trenerem Skry
Data publikacji: 2019-06-25 16:14
Wywietleń: 487 399029

Michał Gogol został trenerem siatkarkiej PGE Skry Bełchatów. Pochodzący ze Szczecina szkoleniowiec zastąpi na na tym stanowisku Roberto Piazzę, który prowadził drużynę przez dwa ostatnie sezony.

- Objęcie przeze mnie pierwszego zespołu PGE Skry to dla mnie duże wyróżnienie, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak duża odpowiedzialność spadnie na moją osobę. Wiem, że czeka mnie, jak i cały sztab dużo pracy do wykonania. Jestem jednak pozytywnie nastawiony. Nie boję się nowych wyzwań, a przede mną już dwunasty sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce i liczę na to, że z tak utytułowanym klubem jak PGE Skra będziemy osiągać dalsze sukcesy - przyznał Michał Gogol.

Michał Gogol jako samodzielny trener zadebiutował w Plus Lidze w 2016 roku w Espadonie. Wcześniej przez kilka lat pracował w sztabie trenerskim Resovii. Później był też pierwszym szkoleniowcem w mającej medalowe aspiracje Stoczni Szczecin. W grudniu po upadku szczecińskiej siatkówki szybko znalazł zatrudnienie w Indykpolu AZS Olsztyn, z którym nie zdołał awansować do play-off. Od dwóch sezonów jest też asystentem Vitala Heynenna w kadrze narodowej. To właśnie z reprezentacją Michał Gogol świętował swój największy sukces w karierze - zdobycie mistrzostwa świata.

 - Od dłuższego czasu obserwujemy pracę Michała i uważam, że to jeden z najbardziej perspektywicznych polskich trenerów młodego pokolenia. Jednocześnie ma już sporo doświadczenia, bo od wielu lat pracuje na boiskach Polskiej Ligi Siatkówki - czy to w roli statystyka czy pierwszego trenera. Jest także asystentem trenera Vitala Heynena w reprezentacji Polski i stwierdziliśmy, że poradzi sobie z odpowiedzialnością i presją, jaka spotka go przy prowadzeniu zespołu PGE Skry Bełchatów. Oczekiwania są duże, ale wierzę, że Michał jako dobry, polski trener, jest gotowy do tego wyzwania i na pewno sobie poradzi z tym zadaniem - powiedział prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki, który także pochodzi ze Szczecina.

 W drużynie Skry pojawi się też nowy trener przygotowania fizycznego. Miejsce Eduardo Romero zajmie Maciej Michalik, który współpracował już z Michałem Gogolem w Espadonie i Stoczni.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie