Wtorek, 14 maja 2024 r.

Siatkówka. Policzanki zdegradowały Jokera i walczą o I miejsce

Data publikacji: 14 marca 2022 r. 20:37
Ostatnia aktualizacja: 14 marca 2022 r. 20:45

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police bezproblemowo pokonały Jokera w Świeciu i przesądziły o degradacji rywalek z Tauron Ligi. Mistrz Polski zachował szansę na zwycięstwo w sezonie zasadniczym, a żeby tak się stało, za tydzień w Policach Chemik będzie musiał wygrać z Developresem Bellla Dolina Rzeszów 3:0 lub 3:1.

Tauron Liga siatkarek: JOKER Świecie - GRUPA AZOTY CHEMIK Police 0:3 (19:25, 14:25, 21:25)

CHEMIK: Kowalewska, Czyrniańska, Łukasik, Kąkolewska, Połeć, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero), Żurawska (libero) oraz Rios, Wasilewska, Lipska, Milenković, Pol

Poniedziałkowy mecz w Świeciu trwał niewiele dłużej niż godzinę (69 minut). W pierwszym secie policzanki dominowały dość wyraźnie, a w drugim ich przewaga była już miażdżąca. W trzeciej partii siatkarki Jokera zmobilizowały się maksymalnie i grając nadzwyczaj ambitnie, prowadziły niemal do końca seta (17:15, a chwilę później 20:18). W końcówce chemiczki zastopowały Jokera blokiem, a seta zakończyła Marta Pol dwoma asami serwisowymi. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Serbkę Jovanę Brakocević-Canzian, a w atakach dzielnie sekundowała jej także Martyna Łukasik.  ©℗