Siatkówka. Wołosz awansowała do półfinału Ligi Mistrzyń

Data publikacji: 19 marca 2019 r. 21:40
Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2019 r. 21:40

Siatkarki Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie awansowały do półfinału Ligi Mistrzyń. Włoski zespół w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym pokonał na wyjeździe Eczacibasi VitrA Stambuł 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:21), a w złotym secie 15:12.

Imoco Volley, z którym w fazie grupowej rywalizował m.in. z ŁKS Commercecon Łódź, przegrało we własnej hali pierwsze spotkanie 1/4 finału z Turczynkami 0:3. W rewanżu doszło do niespodzianki, bowiem ekipa polskiej rozgrywającej wygrała 3:1 i doprowadziła do "złotego seta". W nim Włoszki zwyciężyły 15:12; dla Eczacibasi była to pierwsza bolesna porażka w obecnym sezonie Ligi Mistrzyń.

- Wierzyłyśmy do końca, że jesteśmy w stanie wygrać. Uważam, że dziś pokazałyśmy na boisku, że zasłużyliśmy na ten awans. Jestem ogromnie szczęśliwa - mówiła po meczu reprezentantka Polski, która przez dwa sezony w latach 2015-17 była zawodniczką Chemika Police i dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski i Puchar Polski.

Imoco Volley w półfinale zmierzy się z inną drużyną ze Stambułu - Fenerbahce Opet, które dwukrotnie pokonało Savino Del Bene Scandicci (Włochy) 3:1 na wyjeździe i 3:2 u siebie. (pap)