Ostatnia aktualizacja: 2019-01-21 08:38
Wywietleń: 978 372440

Developres Rzeszów - Chemik Police  3:1 (19:25, 25:18, 25:15, 25:20)

Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Ogbogu, Chojnacka, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Gamma, Pleśnierowicz, Bednarek, Mędrzyk.

Trwającą o sześciu kolejek zwycięską passę policzanek przerwał Developres. Siatkarki Chemika przegrały drugi w sezonie mecz ligowy, a porażka w Rzeszowie były jedną z najdotkliwszych jakich mistrzynie Polski doznały w ostatnich latach na krajowych parkietach.

Pierwszy set przebiegał długo po dyktando Chemika, ale w końcówce inauguracyjnej partii rzeszowianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 19:17. Kolejne osiem punktów padło już jednak łupem policzanek. Developres z minuty na minutę grał jednak coraz skuteczniej. W kolejnych partiach rozkręcały się w ataku Zaroślińska i Blagojević.

Byłe zawodniczki i mistrzynie Polski z Chemikiem poprowadziły Developres do efektownych zwycięstw w kolejnych. W końcówce trzeciego seta trzema z rzędu asami serwisowymi popisała się dodatkowo Tokarska. W decydującej odsłonie Chemik nie potrafił zatrzymać rozpędzonych rzeszowianek. Nie miał bowiem tego dnia atutów w ataku.

Mistrzynie Polski miały zaledwie 31-procentową skuteczność, a atakujące Chemika Łukasik i Gamma zdobyły łącznie o siedem punktów mniej od najskuteczniejszej w Developresie Zaroślińskiej. ©℗(woj)