Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Sportowy plebiscyt. Lisek, Smarzek - Godek i Lewandowski

Data publikacji: 15 listopada 2019 r. 13:06
Ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2019 r. 11:23

Przegląd Sportowy ogłosił nazwiska 20 sportowców, którzy rywalizować będą w 85 plebiscycie na najlepszego polskiego sportowca. Wśród nominowanych znalazł się jeden sportowiec ze szczecińskiego klubu i dwóch byłych reprezentantów klubów z Polic.

Jedynym przedstawicielem klubów z naszego regionu jest Piotr Lisek rywalizujący w skoku o tyczce. 27-letni zawodnik OSOT Szczecin wywalczył w tym roku halowe wicemistrzostwo Europy i został brązowym medalistą mistrzostw świata na otwartym stadionie. To zawodnik, który od kilku lat utrzymuje niezmiennie wysoką formę i należy do najlepszych tyczkarzy na świecie.

Wśród nominowanych są również: Malwina Smarzek – Godek, oraz Marcin Lewandowski. Ta pierwsza była siatkarką Chemika Police w latach 2016-18 i dwukrotnie z polickim klubem zdobywała mistrzostwo Polski. Obecnie reprezentuje klub Zanetti Bergamo, była czołową zawodniczką reprezentacji Polski, która w mistrzostwach Europy zajęła czwarte miejsce powracając po kilku latach do europejskiej czołówki.

Marcin Lewandowski jest rodowitym szczecinianinem, ale wychowankiem Ósemki Police. Jako zawodnik tego klubu pojechał na swoje pierwsze Igrzyska Olimpijskie do Pekinu w roku 2008. Później na Igrzyskach Olimpijskich był jeszcze dwukrotnie i wybiera się w przyszłym roku na swoją czwartą imprezę.

Lewandowski reprezentował policki klub do roku 2010. W tym roku wywalczył halowe mistrzostwo Europy w biegu na 1500 m, natomiast w mistrzostwach świata na otwartym stadionie zajął na tym samym dystansie trzecie miejsce. To był jego pierwszy medal mistrzostw świata na otwartym stadionie.

Zarówno Lisek, Smarzek – Godek i Lewandowski byli już w przeszłości honorowani w plebiscycie Kuriera Szczecińskiego na najlepszego sportowca w regionie. Lisek jest w tym roku jednym z faworytów do zwycięstwa, Lewandowski w ubiegłym roku otrzymał od nas nagrodę za sportową promocję regionu na świecie. (par)