Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Tenis. Almagro przegrał z kontuzją

Data publikacji: 11 września 2018 r. 20:09
Ostatnia aktualizacja: 11 września 2018 r. 20:09

Zaledwie godzinę i dziewięć minut trwała przygoda jednej z największych gwiazd turnieju Nicolasa Almagro z Pekao Szczecin Open 2018. Hiszpański tenisista zrezygnował z gry w trzecim gemie drugiego seta.

Almagro był przed laty w pierwszej „dziesiątce" światowego rankingu, ale ostatnio zmagał się z kontuzjami, spadł na 845 pozycję i do rywalizacji w Szczecinie przystępował tylko dzięki „dzikiej karcie".

Utytułowany Hiszpan przegrał pierwszego seta z kwalifikantem Facundo Arguello 5:7, a w drugi secie przegrywał 0:2 i poprosił o przerwę medyczną. Pomoc fizjoterapeuty niewiele pomogła. Hiszpan wrócił na kort, ale gdy nie zdążył nawet wystartować do skróta zagranego przez Agullero odbił piłkę daleko poza kort centralny i zakończył mecz.

Facundo Arguell został tym samym trzecim kwalifikantem, który awansował do II rundy turnieju Pekao Szczeci Open 2018. Wcześniej pierwszą rundę zwycięsko przeszli Chilijczyk Marcelo Barrios Vera oraz Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina.

We wtorek ze zmaganiami singlistów pożegnał się natomiast ostatni Polak. Maciej Rajski ugrał z nastolatkiem z Niemiec Rudolfem Mollekerem tylko pięć gemów (3:6, 2:6). Tym samym Rajski podzielił los dwunastu innych Polaków, którzy w eliminacjach i turnieju głównym Pekao Szczecin Open 2018 nie ugrali nawet seta!

Nasi reprezentanci mają jeszcze nadzieję zrehabilitować się w grze deblowej. Pierwszy krok zrobił już Karol Drzewiecki. Polak występujący w parze ze Słowakiem Filipem Polaskiem sensacyjnie pokonał deblowego triumfatora Australian Open Simona Bolelliego i Daniela Braccialiego 2:6, 6:2, 10-4. ©℗ (woj)