Żeglarstwo. Skrzypulec druga na Majorce

Data publikacji: 14 marca 2019 r. 10:49
Ostatnia aktualizacja: 14 marca 2019 r. 10:49

Szczecińska żeglarka Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły drugie miejsce w klasie 470 podczas prestiżowych zawodów MSC Regatta, które odbyły się w Palma de Mallorca.

Był to pożyteczny sprawdzian przed Pucharem Księżniczki Zofii, rangi Pucharu Europy klas olimpijskich, który odbędzie się na Majorce w dniach 1-6 kwietnia. Szczecinianka już raz zdobyła prestiżowy Puchar Księżniczki Zofii w 2016 roku, a w 2017 była druga.  Piąty w klasie Laser Standard był z kolei Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), a piętnaste miejsce zajął jego klubowy kolega Tadeusz Kubiak.

Na starcie stanęło 548 zawodników z 36 krajów, w tym 16 reprezentantów Polski. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar przegrały tylko z aktualnymi mistrzyniami świata, Ai Kondo Yoshidą oraz Miho Yoshioką z Japonii i to zaledwie o jeden punkt. Na najniższym stopniu podium stanęły brązowe medalistki mistrzostw świata Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii. To pokazuje, że stawka była mocna więc wynik naszych dziewczyn jeszcze bardziej cieszy.