sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Skrzypulec tuż za podium

Żeglarstwo. Skrzypulec tuż za podium

Żeglarstwo. Skrzypulec tuż za podium
Data publikacji: 2019-05-14 17:42
Wywietleń: 307 391072

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń) zajęły czwarte miejsce w zakończonych w San Remo żeglarskich mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie 470. Regaty we Włoszech miały formułę otwartą, mogli startować także żeglarze spoza Europy.

Wśród pań po siedmiu wyścigach najlepsze okazały się Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz, brązowe medalistki olimpijskie z 2016 roku. Drugie miejsce zajęły Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre, brązowe medalistki ubiegłorocznych mistrzostw świata.

W gronie mężczyzn na 51. pozycji ogólnie, a 34. wśród Europejczyków zakończyli zmagania Maciej Sapiejka i Dominik Janowczyk (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS). Zdecydowanie najlepsi okazali się wicemistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro, Australijczycy Mathew Belcher i William Ryan. Tytuł mistrzów Europy obronili natomiast Szwedzi Anton Dahlberg i Fredrik Bergstrom.

Przebieg zawodów komplikowały kłopoty z pogodą. Najpierw zbyt słaby wiatr nie pozwolił na przeprowadzenie sobotnich wyścigów, a w poniedziałek rywalizację uniemożliwiły porywy wiatru. W związku z tym zawodnicy przystępowali do wyścigu medalowego mając na koncie zaledwie po sześć startów.

Zawody we Włoszech były drugimi, w których Polacy mogli zdobywać punkty do klasyfikacji wewnętrznej w kontekście walki o imienne kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Przepustki dla kraju nie udało się dotychczas wywalczyć żadnej polskiej załodze, ale podczas mistrzostw świata w 2018 roku w duńskim Aarhus Skrzypulec i Ogar zdobyły trzy punkty do klasyfikacji wewnętrznej.

Teraz Polki dołożyły do tego 12 punktów za czwarte miejsce w ME i łącznie mają 15, a o kwalifikację olimpijską dla kraju powalczą w mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 2-9 sierpnia w Enoshimie w Japonii. Tam przepustkę na igrzyska będzie mogło wywalczyć sześć państw. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie