środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Świat > Litewscy strażacy też zapowiedzieli kontrole w escape roomach

Litewscy strażacy też zapowiedzieli kontrole w escape roomach

Litewscy strażacy też zapowiedzieli kontrole w escape roomach
Data publikacji: 2019-01-08 23:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1072 370583
Po tragicznym pożarze w escape roomie w Koszalinie, w którym zginęło pięć nastolatek, litewscy strażacy we wtorek zapowiedzieli kontrole w tego typu placówkach działających na Litwie.

- Odwiedzimy escape roomy i zapoznamy się z sytuacją, sprawdzimy, czy przestrzegane są wymagania dotyczące ich działalności - powiedział Juris Targonskas, kierownik Zarządu Państwowego Nadzoru Przeciwpożarowego Departamentu Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa. Targonskas zaznaczył, że escape roomy na Litwie są urządzone w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, wobec których są też różne wymagania.

- Po obejrzeniu wszystkich lokali tego typu podejmiemy decyzję o tym, czy wprowadzić dodatkowe wymogi i jakie - powiedział Targonskas. Zaznaczył też, „nikt nie zamierza utrudniać życia przedsiębiorcom”. - Tu chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo.

Zapowiedziane kontrole zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Na Litwie działa około 40 escape roomów, głównie w dużych miastach.

- W Polsce 40 właścicieli escape roomów, w których wykryto nieprawidłowości zostało ukaranych grzywnami. Natomiast 53 takie lokale zostały zamknięte - powiedział we wtorek w programie pierwszym Polskiego Radia komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski. - Zlokalizowaliśmy 548 działalności gospodarczych, ponad 400 skontrolowaliśmy.

Podkreślił również, że działalność jaką jest escape room można założyć w ciągu jednego dnia i nie podlega ona obowiązkowi kontroli czy opiniowania ze strony straży pożarnej - "do tej pory działalność taka była zgłaszana pod różnymi szyldami, jako działalność intelektualna, naukowa, sportowa. Nie ma obowiązku zgłaszania chęci prowadzenia takiej działalności do Państwowej Straży Pożarnej. Tak, jak nie ma wymagań zgłaszania przed uruchomieniem zakładów fryzjerskich czy sklepów spożywczych".

(pap)

Fot. archiwum

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
31
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie