piątek, 24 maja 2019.
Strona główna > Świat > Napaść na polskiego ambasadora w Izraelu

Napaść na polskiego ambasadora w Izraelu

Napaść na polskiego ambasadora w Izraelu
Data publikacji: 2019-05-15 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-23 23:06
Wywietleń: 632 391141

Rzecznik MSZ Izraela przekazał w środę na Twitterze, że państwo żydowskie jest wstrząśnięte napaścią na ambasadora Polski Marka Magierowskiego, do której doszło dzień wcześniej na ulicy w Tel Awiwie. Wyrażono współczucie dla zaatakowanego dyplomaty.

– Izrael wyraża pełne współczucie dla polskiego ambasadora oraz jest wstrząśnięte tym atakiem – oświadczył rzecznik MSZ Emmanuel Nahszon. – Nasi polscy przyjaciele będą informowani o postępach w dochodzeniu, jakie w tej sprawie prowadzi izraelska policja. Dla nas to sprawa najwyższej wagi, ponieważ jesteśmy w pełni zaangażowani w bezpieczeństwo i ochronę dyplomatów.

Policja poinformowała wcześniej, że napastnik podszedł do Magierowskiego, gdy ten siedział w swoim samochodzie, a następnie opluł dyplomatę, a wezwani w związku z zajściem funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o napaść 65-latka. Jak podano, zatrzymany mężczyzna decyzją sądu został umieszczony w areszcie domowym i ma zakaz zbliżania się do polskiej ambasady w Tel Awiwie przez 30 dni.

Izraelski portal Ynet News, a za nim internetowe wydanie dziennika "Jerusalem Post", informowały wcześniej, że we wtorek do stojącego przed polską ambasadą Magierowskiego podszedł mężczyzna, który rzucił się na niego i zaczął na niego krzyczeć. Ambasador nie był w stanie zrozumieć, co mówił napastnik, poza słowami "Polak, Polak", zdążył jednak zrobić zdjęcie jemu i jego samochodowi. 

Prawnik mężczyzny podejrzanego o napaść przekazał, że jego klient we wtorek został wyproszony z polskiej ambasady w Tel Awiwie po tym, jak chciał się dowiedzieć o zwrot mienia żydowskiego.

Bezpośrednio po zajściu polska ambasada złożyła zawiadomienie na izraelskiej policji, a Magierowski zgłosił skargę w izraelskim MSZ. Jak pisał "JPost", resort ten skontaktował się z policją i polecił, by atak na polskiego dyplomatę traktowała priorytetowo. Podejrzanego ujęto półtorej godziny po incydencie.

Atak spotkał się z potępieniem polskich władz. "Polska zdecydowanie potępia ten ksenofobiczny akt agresji, przemoc wobec dyplomatów lub innych obywateli nigdy nie powinna być tolerowana" - napisał premier na Twitterze Mateusz Morawiecki. Polskie MSZ podało, że w związku z atakiem do resortu wezwano na środę ambasador Izraela Annę Azari.

(pap)

Fot. Wikipedia

 

Komentarze

Właśnie ze znajomymi układamy twoje antysemickie posty w katalog i uwierz mi, powstanie niezły podręcznik
polskiego antysemityzmu. Bez zaskoczenia, wszystko się zgadza, narracja jak w prowincjonalnym miasteczku w międzywojniu. Zaskakuje nas tylko to, że mamy XXI w. Możesz spodziewać się kompromitujących cytatów.
2019-05-23 22:59:06
wy już nawet nie udajecie że kłamiecie - zatracacie instynkt samozachowawczy
zgodnie z narracją którą suflujecie od ok 100 lat KAŻDY Polak wysysa antysemityzm z mlekiem matki - pamiętaj mordując Palestyńczyków, Syryjczyków, Libańczyków tak naprawdę pokazujcie swój biologiczny antysemityzm bo mordujecie Semitów - prawdziwych Żydów których nikt nigdy nie wyrzucał Palestyny, po prostu Islam okazał się dla nich bardziej atrakcyjny niż Judaizm... ładni opisał to izraelski profesor Shlomo Sand w swojej pracy "Jak wymyślono naród żydowski". A tego że występowaliście od 900 lat przeciw Polsce i Polaków nigdy wam nie zapomnimy i nigdy nie wybaczymy.
2019-05-23 02:06:37
Jesteś polonofobem, bo jesteś antysemitą.
Szkodzisz Polsce i Polakom.
2019-05-22 22:31:43
Największy antysemityzm wywołujesz ty, twoje posty, i tobie podobni.
Jesteś bezwiednym narzędziem w rękach wszystkich tych, którzy szukają argumentów na antysemityzm. Mogę powoływać się na innych ale Shahak świetnie pokazuje to o czym mówię. Zrozum, że problemem jesteś ty jako żydowski nacjonalista. Tak, tak, w swoim zapalczywym syjonizmie ostentacyjnie demonstrujesz swój antypolonizm i działasz na nie tylko na szkodę Polski i Polaków ale także Żydów żyjących w Polsce. Ja nie utożsamiam żydostwa (używam terminu będącego w użyciu w diasporze żydowskiej w okresie międzywojennym) wyłącznie z Izraelem, ja świetnie rozumiem waszą strategię budowania przyczółków w każdym państwie jako podwalin pod moment w którym będziecie rasa panów (znów wracamy do Talmudu, Maimonidesa czy Ovadji Josefa). Jaki promil? W Izraelu jest ok 9 milionów, w USA jest ok 9 milionów i może 3 - 5 milionów w innych miejscach - kolejny raz potwierdzasz że inteligencja Żydów jest nad wyraz przeszacowana - Polaków jest ok 50 - 60 milionów ale my jesteśmy lojalni wobec państw w których żyjemy na emigracji, nie próbujemy budować alternatywnych struktur państwowych i działać na szkodę tychże państw. Czy znasz odpowiedź na pytanie ilu Polaków nie-Żydów ma obywatelstwo Izraela (piszę o pełnym obywatelstwie nie honorowym)? Odwiedzę Izrael jak Polak nie-Żyd zostanie premierem, prezydentem albo chociaż ministrem spraw zagranicznych czy wewnętrznych w Izraelu i jak przestaniecie grozić Polsce unicestwieniem wasza bronią jądrową... Jeśli miałbym jechać do Azji to na pewno byłby to kraj o ciekawej kulturze np Chiny czy Japonia - sztuka, historia - wszystko to czego nie ma w Izraelu. A na razie pełne BDS - nie kupuje, nie wspieram niczego co zrobione w Izraelu. PS Polecam raport z 1919 roku "THE POWER AND AIMS OF INTERNATIONAL JEWRY US WAR DEPARTMENT INVESTIGATION 1919" odtajniony w 1973 roku dostępny w U.S. National Archives in Washington DC, - numer 245-1 - ciekawa lektura.
2019-05-22 00:16:35
Największy antypolonizm wywołujesz ty, twoje posty, i tobie podobni.
Jesteś bezwiednym narzędziem w rękach wszystkich tych, którzy szukają argumentów na antypolonizm. Powołujesz się wciąż na Shahaka, to tylko świadczy, źe społeczeństwo izraelskie jest pluralistyczne i artykułuje różne głosy. Powołuj się lepiej na swoich śmiesznych idoli, czyli Winnickiego, Brauna, Bosaka itd., których planktonowe formacyjki w wolnej Polsce będą zdelegalizowane. Zrozum, że problemem jesteś ty jako polonofob. Tak, tak, paradoksalnie jesteś polonofobem, bo działasz na szkodę Polski i Polaków. Muszę takie posty jak twoje, tłumaczyć kompleksami niższości, zniewoleniem mentalnym, ograniczeniem intelektualnym itd., a jeszcze 5 lat temu, nie musiałem tego robić. Twoim pierwotnym błędem jest utożsamianie Żydów tylko z państwem Izrael. To jest promil skondensowany w Ziemi Obiecanej. Żydzi przyznający się do swojego pochodzenia żyją wszędzie, wbrew twojej maksymie ,,żyjmy osobno”. To twoje pobożne życzenia świadczące o zamkniętym umyśle. Jesteś więźniem swoich fobii i przez to trudniej się tobie żyje, bo nie znasz świata bez fobii (nawet jeżeli one są twoim mechanizmem obronnym). Zapraszam do Izraela. Poznaj lepiej wroga, spróbuj zrozumieć, przecież nie musisz od razu polubić. Postaram się, aby nie wyprosili ciebie z taksówki (jeszcze niedawno sytuacja nie do pomyślenia).
2019-05-21 22:59:06
Jeśli nie możemy żyć razem to żyjmy osobno, każdy u siebie.
Dobrze że to nie ja napisałem że Simone Veil była Żydówką która zawarła z rządem Izraela tajną umowę o przekazywania organów Francuzów nie-Żydów na potrzeby biorców żydowskich (bo Żydom religia zabrania bycia dawcami i nie pomaga tu nawet ostatnia izraelska ustawa) Tylko dlaczego Francuzi o tej umowie nic nigdy nie wiedzieli...? 120 noblistów? Serio dlaczego nie są oni wymienieni jako Żydzi ale jako obywatele innych państw...? No i następne pytanie, jeśli Żydzi są tak ponadprzeciętnie mądrzy to dlaczego nie zdobywają nagród Nobla na konto państwa Izrael (9 noblistów - bardzo skromnie jak na takich bystrzaków)? Jeszcze raz napisze - być może twierdzenia o ponadprzeciętności Żydów jest mocno przesadzone? (kompensacja jakichś kompleksów - przecież macie ich tak wiele) Zresztą dla was rotmistrz Witold Pilecki też jest Żydem...(i co inni Żydzi wydali na niego wyrok i zamordowali Żyda i jeszcze odmówili mu prawa do grobu?) Mógłbym zrewanżować się tym samym przerażeniem - że z indywidualnych doświadczeń generalizujecie i oskarżacie wszystkich Polaków o "biologiczny antysemityzm wysysany z mlekiem ich polskich matek" (i co w związku tym? mamy mordować nasze matki? czy po prostu zakaz karmienia piersią dla Polek? a co jeśli to nie mleko naszych matek?) Przecież obydwoje wiemy ze to nie o fakty chodzi ale o haggadah - o ten specyficzny żydowski mistycyzm pozwalający oskarżać wszystkich wokół o antysemityzm i pozwalający usprawiedliwić każde wasze świństwo w stosunku do goim/gentile. Wasz antypolonizm (czy raczej in extenso antygoizm) jest źródłem antysemityzmu - pisze o tym Israel Shahak apelując wręcz o to byście się w końcu ucywilizowali, przestali traktować nie-Żydów jak zwierzęta czy niewolników (pamiętne słowa wygłoszone przez do niedawna prominentnego współtwórcę życia politycznego w Izraelu Ovadje Josefa)... Ale wy twardo określacie chrześcijaństwo zwłaszcza katolików jako Avodah Zarah... i co będziecie ich (nas) wszystkich mordować jako hamanitów/amalekitów? Jeśli tak trudno przyznać się do polskiego obywatelstwa w Izraelu to dlaczego ponad 20 tysięcy Izraelczyków wystąpiło o (i otrzymało) polskie obywatelstwo w ciągu ostatnich 15 lat...? Polsce najlepiej przysługują się wasze antypolskie wystąpienia np taki Arik Lederman plujący na polskiego ambasadora - im szybciej ludzie się obudzą z letargu tym lepiej - dlatego proszę, apeluję wręcz - plujcie na Polaków jak najczęściej, włamujcie się do polskich placówek dyplomatycznych, smarujcie swastyki na kościołach chrześcijańskich (od 2009 roku w Izraelu zniszczono/podpalono ponad 53 kościoły chrześcijańskie i meczety - u nas afera jak ktoś zbije szybę w synagodze), kłamcie jak najwięcej o Polakach, oskarżajcie nas o holokaust, piszcie "Nazi-Poland" - nie mam wątpliwości że w końcu zbierzecie plony... By było jasne - doceniam otwartość Bibiego gdy powiedział "Izrael nie jest państwem wszystkich swoich obywateli. Zgodnie z prawem państwa narodowego, które przyjęliśmy, Izrael jest państwem narodowym narodu żydowskiego - i tylko jego" - i jako Polak mam nadzieję że dożyję czasów w których premier polskiego rządu powie tak: " Polska nie jest państwem wszystkich swoich obywateli. Zgodnie z prawem państwa narodowego, które przyjęliśmy, Polska jest państwem narodowym narodu polskiego - i tylko jego." Czego sobie i wszystkim Polakom życzę - byśmy w końcu byli u siebie nie jako obywatele drugiej kategorii, byśmy budowali nasz kraj dla nas i dla naszych dzieci i wnuków szanując wszystkie mniejszości zamieszkujące Polskę i oczekując o tych mniejszości nie mniejszego szacunku i lojalności. Życzę też Izraelowi i wszystkim Żydom wszystkiego tego czego Oni życzą Polsce i Polakom.
2019-05-21 19:05:38
Wiesz, nawet lubię antysemitów, bo są tak naiwnie szczerzy w swoim przekonaniu, i pokazują alternatywną rzeczywistość.
Pamiętaj Simone Veil, była Żydówką, a ty na takie eksperymenty się nie nadajesz. Masz rację, koszerny nie jesteś, lecz niezwykle ubogi, bo każde ,,anty” niezwykle ogranicza (a propos noblistów, to nie doliczyłeś żydowskich noblistów z USA i innych państw, w sumie ponad 120, to jest właśnie manipulowanie faktami). Przeraża mnie u ciebie, że swoje osobiste doświadczenia generalizujesz i przekładasz na cały naród żydowski, o którym za mało wiesz. A odpowiedzialność zbiorowa za twój przypadek, jest wręcz ,,niebezpieczna” i bardzo źle się kojarzy. Pamiętaj ,twój antysemityzm, wywoła antypolonizm, a to już jest eskalacja. Po co to robisz, z zemsty?, czy szukasz taniej satysfakcji? Rozkoszuj się życiem, wyskocz do Izraela, poznasz super ludzi, nie uwierzysz jak może być przyjemnie. Jak któryś z nich bardzo ci pomoże, to przestaniesz być anty? A na razie niestety przez takich jak ty, w Izraelu trudniej przyznać się do pochodzenia z Polski. Nie uwierzysz ile szkód to przynosi (nie dla mnie, ale dla Polski). Szkoda, że tak źle się Polsce przysługujesz.
2019-05-21 01:55:29
Raz jeszcze odpowiadam
bo widzę że twórczość izraelskiego profesora Izraela Shahaka została zaklasyfikowana jak antysemityzm. Rasizm żydowski odczułem gdy nie bylem "antysemitą" - mój "antysemityzm" jest reakcją na moje osobiste doświadczenia. Dziś po prostu wiem dlaczego Żyd nie zje ze mną posiłku ale wiedza dlaczego nie jest usprawiedliwieniem zachowania Żydów - wprost przeciwnie. Po pierwsze w twojej wypowiedzi potwierdzasz każdą moją tezę o rasizmie żydowskim i żydowskim nacjonalizmie np wywodzisz wyższość Żydów z genetyki zasłaniając się wątpliwymi wyliczeniami dotyczącymi ilości noblistów - a fakty pokazują co innego - Izrael ma od 1948 6 laureatów w dziedzinie chemii i 2 w dziedzinie ekonomii, do tego 1 w dziedzinie literatury... skromne osiągnięcia jak na państwo dotowane przez USA co roku kwotą co najmniej 4 mld $ i korzystające na szeroką skalę ze szpiegostwa przemysłowego - niedawno znów zatrzymano izraelskiego szpiega w USA. Mój "antysemityzm biologiczny" jest naturalną reakcją na osobiste doświadczenia a ci przedstawiciele Mossadu... jakie to żałosne straszyć śmiercią po jednym wpisie... Nie rozumiem dlaczego miałbym sprzedawać samego siebie wraz dobytkiem "średniozamożnemu Żydowi" - czy chodzi o to że w Izraelu jest bardzo mało dawców organów na przeszczepy z powodów religijnych i trzeba pozyskiwać organy od nie-Żydów? Np tak jak zrobiła to Simone Veil w tajnej umowie gdy była ministrem zdrowia Francji? Macie straszne kompleksy i stąd wszystko to dla was antysemityzm... nawet gdybym nic nie odpisał to pewnie byłbym i tak "milczącym z oszalałej nienawiści antysemitą"... ajwaj jakie to urocze...
2019-05-20 13:38:56
ubawiony
jaki ambasador taka napaść
2019-05-20 09:25:14
Po twoich wpisach Żyd na pewno nie zje z tobą posiłku i to nie dlatego, że nie jest tolerancyjny,
ale,dlatego, że dyktujesz jakieś pseudo- warunki, które Żydzi muszą spełnić, biologicznie podchodzisz do etnos, jak każdy rasista, wspominasz o mein kampf w kontekście ksiąg żydowskich. To jest hańba. Właśnie skanuję twojego posta, który jest podręcznikowo polski i wpisuje się w definicję polskiego antysemityzmu biologicznego. To trzeba pokazywać. Mam nadzieje, że przedstawiciele Mosadu, lepiej mówiący po polsku niż ty, tego nie czytali. Ale zapamiętaj, twoje życzenia i warunki, są tak samo śmieszne jak ty. Jesteś przeciętnym polskim nacjonalistą, którego średniozamożny Żyd może kupić wraz dobytkiem za jedną pensję. Tego dystansu nigdy nie przeskoczysz. Podobnie jak dystansu intelektualnego (porównaj ilu noblistów z nauk ścisłych mają Żydzi, a ilu Polacy), to jest przepaść, więc tonuj swoje antyżydowskie wypociny, bo do pięt im nie,dorastasz. Chyba, że leczysz swoje kompleksy, ale na to jest już za późno.
2019-05-20 00:04:04
Jak to dobrze, że antysemityzm i prymitywny i nacjonalizm to w Polsce margines.
I jak to nie dobrze, że antypolonizm i prymitywny i nacjonalizm w swej skrajnej szowinistycznej formie to w Izraelu smutna codzienność a wszystko to po 900 latach tzw "koegzystencji Polaków i Źydów" (900 lat koegzystencji niewolników i ich samozwańczych właścicieli). Nie wiem co sugerujesz o przestawianiu się z Bożego Narodzenia na Hanukę - że niby mam być mieszańcem albo self-hating Jew? A jakie to ma znaczenie? Załóżmy że gdyby twoje sugestie potwierdziłyby się i byłbym nosicielem typowo żydowskiej haplogrupy to i tak nie zmieniłoby to mojej opinii o pokrętnej i obłudnej moralności kultury w której nie-Żydzi nie są ludźmi bo ludźmi są tylko Żydzi... nie mógłbym wywodzić mojego człowieczeństwa od tego czy umyję rondle od mleka i rondle od mięsa w tej samej zmywarce do naczyń czy raczej muszę mieć dwie zmywarki do naczyń by nie stracić tego "żydowskiego człowieczeństwa" - chełpicie się przestrzeganiem ponad 9000 tysięcy przykazań które sprowadzają się do takiego a nie innego traktowania gojów, takiego a nie innego pożyczania pieniędzy, zachowywania koszerności, obmywania się w mykwie czy samooszukiwania że zamykając getto łańcuchem możecie wychodzić z domu w szabas nie łamiąc zakazu podróżowania bo przecież jesteście w domu... długo mógłbym pisać o tym dlaczego nie chciałbym być Żydem nawet gdybym mógł nim być - Koneczny miał rację w 100%. Skoro macie mentalność koczowników z pustyni to po co pchacie się nad Wisłę i Odrę - siedźcie sobie na pustyni, nie róbcie pustynię z Polski. Jestem tolerancyjny tyle że oczekuje tego samego od innych - tolerancja musi działać w obie strony - to nie jest tak że ja mam być tolerancyjny i akceptować to że na mnie naplujesz. Jak na mnie naplujesz to spodziewaj się adekwatnej reakcji i nic mnie nie obchodzi że jesteś Żydem - dla mnie jesteście ludźmi takimi samymi jak jak inni, ja mogę zjeść posiłek przy jednym stole z Żydem, to Żyd nie zje posiłku siedząc ze mną przy jednym stole - wiem bo doświadczyłem (bez wyjeżdżania do Izraela) żydowskiego rasizmu na własnej skórze - kto tu jest nietolerancyjny? (i mam gdzieś czy ta nietolerancyjność wynika z nakazów religijnych czy po prostu z nie+moralności). Chcecie walczyć z antysemityzmem - zacznijcie od samych siebie - nie da się walczyć z antysemityzmem w sytuacji gdy uważa się nie-Żydów za zwierzęta w ludzkiej skórze bez duszy, nawet nie za podludzi ale za zwierzęta... Moment w którym Żydzi naucza się tolerancji, odrzucą antyhumanistyczny Talmud (z takimi mein kampf jak kodeks Maimonidesa) oznaczać będzie koniec antysemityzmu. A dopóki się nie zmienicie to siedźcie u siebie w Azji tylko co to za Azja która nie ma niczego wspólnego z Konfucjuszem...
2019-05-19 02:34:57
Jak to dobrze, że antysemityzm i prymitywny i nacjonalizm to w Polsce margines.
Sprawdź dokładnie, czy po 900 lat koegzystencji Polaków i Źydów nie musisz przestawić się z Bożego Narodzenia na Hanukę. Czy jesteś pewny, że wiesz o wszystkim? Tak to często jest, że podprogowo wypieramy z siebie niechciane krzyżówki. Naucz się tolerancji, to nie będziesz musiał się wstydzić, za siebie he, he.
2019-05-18 23:41:49
Dużo nie trzeba
by odezwali się szabesgoje z kompleksami. A kim mam być jak nie antysemitą? Przecież wyssałem antysemityzm z mlekiem mojej matki (każdy Żyd to wie a przecież nie zabije mojej matki zanim mnie nie zacznie karmić). Poza tym patrząc na 900 lat obecności Żydów w Polsce nie mam żadnego powodu by ich lubić a i Żydzi z tego co wiem nienawidzą Polski i Polaków - to się chyba nazywa polonofobia czy antypolonizm. Chętnie poznam jakiś powód by lubić Żydów. Większość świata nie ma zielonego pojęcia o naszym istnieniu a to wyśmiewanie... Zdaje ci się że ludzie cie obgadują? Że obcy ludzie o tobie mówią? Uuuu - niedobrze - cierpisz na zespół paranoidalny - musisz się leczyć, dobry psychiatra potrzebny! A po co miałbym jechać do Izraela? Mi dobrze w Polsce a Izrael to smutny, brzydki i barbarzyński kraj pełen ludzi którzy nienawidzą mojej ojczyzny i moich rodaków. A nacjonalizmu nauczyłem się od Żydów - kiedyś nie byłem nacjonalistą ale poznałem trochę Żydów i zostałem nacjonalistą - rzecz jasna polskim a nie niemieckim czy żydowskim.
2019-05-18 15:44:43
Jaki ty jesteś klasycznym polskim antysemitą. A kaczor mówił, źe w Polsce nie ma antysemityzmu.
Powinien przeczytać twojego posta. Przez takich jak ty śmieje się z nas cały świat. Wstyd się przyznać do takich osobników. A broń nuklearna Izraela chyba walnęła w twój czerep, że takie nacjonalistyczne głupoty wypisujesz. Wyjedź do Izraela z tym postem na kartonie, wówczas zrozumiesz kim jesteś.
2019-05-18 01:38:11
styropianem po szkle
W Pruchniku bije się kukłę Judasza-szmalcownika na takich samych zasadach jak Żydzi wieszają i biją kukły Hamana oraz konsumują wyroby spożywcze symbolizujące uszy Hamana oraz jego 10 zamordowanych synów. P. Jaki przygotował nowelizację ustawy o IPN której celem było karanie KŁAMCÓW - by nie zostać ukaranym wystarczyło NIE KŁAMAĆ (ogromna słabość PiS polega na niezdolności wyrażania prostych rzeczy w prosty i jednoznaczny sposób - wątpliwości Żydów wystarczyło rozwiać prostym "WYSTARCZY NIE KŁAMAĆ"). Nie rozumiem po co Polacy mają jeździć do Izraela ale jeśli faktycznie się ich wyprasza z taksówek to po pierwsze świadczy to o kulturze Izraelczyków po drugie należałoby się zastanowić nad wypraszaniem Izraelczyków z taksówek w Polsce (choć prywatnie uważam że do Izraela Polacy nie powinni jeździć i żaden Izraelczyk nie powinien przyjeżdżać do Polski - Izrael jest krajem dokonującym zbrodni na ludności cywilnej Palestyny, okupującym ziemie Palestyny, państwem bandyckim bo grozi nie tylko Polsce użyciem nielegalnie posiadanej broni jądrowej i stosującym terror na skale międzynarodową). Ciekawe co by było gdyby Polacy zaczęli opluwać dyplomatów Izraela czyli kraju który udzielił schronienia komunistycznym zbrodniarzom i kolaborantom nazistów których w Polsce oskarża się o zbrodnie na Polakach...
2019-05-17 11:48:44
Sprawy pod LUPE...
A w jaki sposob i za co... Se Icek z Moskiem to wszystko wowczas w Polsce "po-na-by-wali"...?? Nie mowiac juz o roznego rodzaju "Falszerstwach i Machlojkach" ?? I dlaczego Polak we wlasnym Kraju nie mogl sie dorobic ????
2019-05-17 00:37:11
Niech PIS zapyta mieszkańców Pruchnika, którzy okładali kukłę Żyda, ale ministra Jakiego, autora ustawy o Holocauście,
dlaczego Polaków wyprasza się z taksówek w Izraelu i opluwa pisowskiego dyplomatę. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
2019-05-16 21:23:30
@krotko
Jeśli jest takim Polakiem to dlaczego pojechał do USA by niszczyć Polonię i torpedować jej wysiłki mające na celu uświadomienie senatorom i kongresmenom USA faktu ze Polska nie kolaborowało z Niemcami i jest ofiara holokaustu?
2019-05-16 20:26:32
krotko
O. ludziach wypowiadajacych sie w ten sposob o obrazie jakiej doznal ambasador POLSKI moge powiedziec jestescie miernotami.To pierwszy zszeregu ambasadorow inteliktualistow z ktorych powinismy byc dumni.W przeciwienstwie do zaciagu ,,Geremka'' sa Polakami
2019-05-16 16:32:54
Edmund
To był jednak zamach.Dobrze źe nie dostał brzozą.
2019-05-16 08:44:15
A ja Magierowskiemu nie współczuje
nie zasłużył na nic więcej a ten który mu napluł w twarz miał racje.
2019-05-15 21:49:57
Siostra
Jak on go ochrachal to on powinien go obsikac i wtedy dopiero by sie zaczelo!!! a tak to wszystko "wiatr rozwial" i NIC sie NIE stalo bo zostalo to w "rodzinie" miedzynarodowej!!!
2019-05-15 20:15:44
AAA
A po jakie licho On tam sie pokazywal!!! Wiedzial gdzie jedzie!!! Czyzby dostal "bilet" z Fundacji " Jak Kuba tobie tak ty Kubie"!!!
2019-05-15 20:11:37
janek bury
Drodzy rodacy jaka bylaby sytuacja odwrotna ,jakis Polak krzyczalby w strone tej litewskiej zydoweczki w warszawwce.pewny tydzien w tvn/tusk vision netwrk/ jacy to polacy antysemici,ktorzy wyssali itd,szmatlawiec michnika relacjonuje jakie oburzenie na calym swiecie.A prawda jest taka ,ze przecietnego obywatela swiata to gowno obchodzi.
2019-05-15 17:58:19
CDN
Marek Magierowski topierwszy ambasador Polak?zna 8 jezykow/ reprezentuje interesy naszej ojczyzny.Do niedawna 80 procent ambasadorow bylo wyznania mojzeszowego nominowanych przez ,,GEREMKA"",typu SCHNEPFA.REPrezentowali oni interesy Izraela zamiast Polski.POlska jest linczowana w IZRAELU.Najlepiej opwiadaly siostry RADWANSKIE wyzywane w trakcie meczu na korcie od polskich suk.
2019-05-15 16:13:29
aj waj
"Decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku na trzy miesiące trafił do aresztu 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu" a Arik Lederman - napastnik który zaatakował ambasadora Magierowskiego został właśnie wypuszczony z przesłuchania na policji, będzie odbywać areszt domowy. Tak wygląda "symetryczność" w relacjach polsko-izraelskich - my już nie jesteśmy na kolanach, my leżymy!
2019-05-15 16:06:09
Abc
Nawet noty nie złożyli. To jest kpina, by o takich rzeczach dowiadywać się z obcych mediów. Poziom ochrony nadal żałosny.
2019-05-15 14:41:36