sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Trybunał UE: Polska złamała przepisy o jakości powietrza

Trybunał UE: Polska złamała przepisy o jakości powietrza

Trybunał UE: Polska złamała przepisy o jakości powietrza
Data publikacji: 2018-02-22 10:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 996 315253

Polskie władze naruszyły unijne przepisy dotyczące norm jakości powietrza - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu wskazując, że wartości dopuszczalne dla stężenia pyłów PM10 były w Polsce przekraczane w sposób ciągły.

"Sam fakt przekroczenia dopuszczalnych wartości stężenia PM10 w otaczającym powietrzu wystarczy do stwierdzenia uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego" - podkreślił Trybunał.

Komisja Europejska, która skierowała do niego sprawę, zarzuciła Polsce przekroczenie dobowych norm dla pyłu PM10, brak odpowiednich działań określonych w programach ochrony powietrza oraz nieprawidłowe wdrożenie unijnej dyrektywy w sprawie jakości powietrza. Regulacje te mówią, że w przypadku przekroczenia wartości dopuszczalnych programy ochrony powietrza mają określać takie działania, aby okres przekroczeń był jak najkrótszy.

(pap)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

2018-02-23 16:45:18
zak a jak myślisz dla czego kurier tego nie podał ,bo tak samo jak politycy opozycji ucieszyli się z tego ,że to kolejny bat na PIS zapominając ,że to oni byli przy władzy w tamtym czasie .Pozdrawiam
2018-02-25 16:30:46
Obs,ryver
Nie traćcie ducha! https://www.youtube.com/watch?v=PKh68MFd2Do
2018-02-24 12:16:23
Pikuś
@zak - dla ciebie PO i UE są winne wszystkich twoich życiowych porażek. Pamiętaj jednak, że świat nie jest tak prosty, jak tobie się wydaje. Nord Stream 1 jest juź gotowy, a Niemcy proponują nam podłączenie do tej rury. Więc o jakim zakręceniu kurka mówisz. Wszystko jest w naszych rękach.
2018-02-23 23:08:33
max
Nie mamy już przemysłu ,większość domów jest ogrzewana gazem 20 lat temy nie było smogu a teraz jest. O co chodzi? VW robił doświadczenia na małpach i truł je spalinami różnych samochodów z różnymi silnikami z róznych lat. I okazało się ,że najgorsze trucizny małpy miały wdychając spaliny z nowych samochodów a najmniej były zatrute starymi dizlami.
2018-02-23 16:54:57
zak
Przecież to pic. UE buduje Nord stream po to żeby można było zakręcic gaz Polsce bez konsekwencji ze strony Niemiec. teraz jest nagonka na piece węglowe po to żeby ludzie zakładali ogrzewanie gazowe. Ciekawe co będzie jak zimą zdarzy sie awaria stacji przesyłowej gazu z Rosji?
2018-02-23 16:49:43
zak
To raport za lata 2007-2015 czyli za rządów PO. Dlaczego Kurier tego nie podał?
2018-02-23 16:45:18
Metafora bezużyteczna
IPN da czyste powietrze - pamieć historyczna oczyszcza to może powietrze będzie czyste?
2018-02-23 13:56:06
@Terroryzm wyklętych a ekologia
Co bierzesz?
2018-02-23 08:30:51
Terroryzm wyklętych a ekologia
Kazdy mieszkaniec ktory ma piec weglowy powinien placic podatek ekologiczny lub zainstalowac filtry na kominie - to latwo sprawdzic kto ma umowe z gazownia a kto z wpec a kto nie ma umowy; za sprzedaz brudnego wegla kara dla sprzedawcy i kupujacego; wprowadzic wysokie kary za palenie odpadow; wprowadzic 0%VAT na analizatory spalin; wyposazyc rady osiedlowe w analizatory powietrza(spalin) ;; oczywiste jest elektrocieplownie maja filtry na kominach ;; to proste jak parasol;;; tylko prezydent duda zajmuje sie "uświecaniem solidaruchów", "walką z nieistniejącą komuną" , to nie ma czasu, pewnie "pamieć żołnierzy wyklętych rozwiąże problemy zdaniem chorych na nienawiść i mitomanie polityków i przeklętych rodzin nieudaczników" --- a tu herezja ekologii wita pod zascianek Polski....nie wykleci i ich mitomanscy potomkowie z mania i depresja - a czyste powietrze - tylko czy to w narodzie gdzie zbrodniarzy chorych psychicznie na manie i urojenia robi sie bohaterami ma sens?
2018-02-23 07:38:02
@Gaweł
Natychmiast zrezygnuj z ogrzewania i oczywiście z jazdy samochodem. Zimny chów i ruch na świeżym powietrzu. To powinno pomóc twojej rodzinie. Powodzenia!
2018-02-22 18:22:55
Gaweł
Żądam, aby powietrze było czystsze. Trzeba zrezygnować z węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii! Niedawno mój ojciec zmarł, niestety smog się do tego przyczynił. Nie chcę, aby moja rodzina chorowała z powodu zanieczyszczeń powietrza! !!
2018-02-22 17:44:46
PM10
W sposób ciągły, czyli latem też. Tak mści się nadmiar niemieckich volkswagenów, a wiadomo jak oni fałszują wyniki spalania. Jakieś trzy lata temu jeździły nawet po Szczecinie bez celu i smrodziły. Mieszkańcy protestowali, a dowódcy drogówki, choć zawsze najmądrzejsi, tym razem nie potrafili nic zrobić. A wystarczyło wtyknąć w doopę analizator spalin i dymomierz najstarszego typu (żaden komputer).
2018-02-22 15:04:47