środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Świat > Wysokie premie dla migrantów za wyjazd z Niemiec

Wysokie premie dla migrantów za wyjazd z Niemiec

Wysokie premie dla migrantów za wyjazd z Niemiec
Data publikacji: 2017-12-05 23:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:51
Wywietleń: 936 303986

By uniknąć kosztownych deportacji, niemieckie MSW chce za pomocą bodźców finansowych skłonić migrantów, których wnioski o azyl zostały odrzucone, do dobrowolnego wyjazdu. Rodzina z dzieckiem, która do lutego zdecyduje się na wyjazd, otrzyma nawet 6 tys. euro.

O nowym programie poinformował minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere na łamach "Bilda". Oferowane świadczenia są dwukrotnie wyższe od przyznawanych obecnie. Warunkiem skorzystania z nich jest podjęcie decyzji o powrocie do kraju do końca lutego.

Obecnie w Niemczech przebywa 115 tys. obcokrajowców, którym niemieckie władze odmówiły przyznania azylu lub innej formy ochrony. W przypadku 80 tys. z nich ich dalszy pobyt w Niemczech jest z przyczyn osobistych lub politycznych tolerowany, a 35 tys. powinno natychmiast opuścić terytorium Niemiec.

Władze niemieckie deportowały od początku roku jedynie 19,5 tys. osób. Deportacje związane są z licznymi trudnościami, wynikającymi z braku stosownych dokumentów i odmową współpracy ze strony krajów pochodzenia. Przymusowe odesłanie do kraju jest ponadto bardzo kosztowne i wywołuje protesty organizacji broniących praw azylantów oraz partii opozycyjnych – Lewicy i Zielonych.

Świadczenia będą wypłacane m.in. jako dodatek do czynszu przez 12 miesięcy. Jak pisze „Bild”, pieniądze te mają być przeznaczone na zagospodarowanie się w ojczyźnie. Warunkiem uczestnictwa w programie jest pisemna rezygnacja z możliwości odwołania się od decyzji o odrzuceniu wniosku o azyl. W przypadku ponownego przyjazdu do Niemiec migrant będzie musiał zwrócić zapomogę.

(pap)

Fot. EPA/JALIL REZAYEE

Komentarze

Do ( . ) kropki
Na razie jeszcze Prosza... bo boja sie juz Ich "prowokowac" do wiekszych Allah-Atakow...?? A za kilkadziesiat lat... bedzie juz zapewne "odwrotnie" !!
2017-12-06 22:29:04
.
Co to ma być, jeszcze proszą? Wykopać na zbity pysk i tak opisać, aby nie wrócili ze zmienionymi dokumentami.
2017-12-06 06:42:14
HogoFogo
Za 50 lat nikt nie uwierzy, że w Berlinie stały kiedyś choinki i mówiono po niemiecku.
2017-12-06 00:18:18
Naiwnosc Zachodu...
Pobiora Kassse i powyjezdzaja... a za kilkanascie dni czy tygodni, jak pozalatwiaja nowe Dokumenty, to powroca pod innym Nazwiskiem i inna data Urodzenia itd...itp...! Gdzie i pozacierane "odciski papilarne" tez beda niewyrazne i nieczytelne !!
2017-12-06 00:08:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”