niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > A kysz raku, Kaśka walczy

A kysz raku, Kaśka walczy

A kysz raku, Kaśka walczy
Data publikacji: 2018-10-04 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 2246 354481

Kamień z samego szczytu Mont Everest, wina z winnicy Turnaua, koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego lub Kuby Błaszczykowskiego, ponadto piłka z podpisem Marcina Gortata, karty z autografami naszych Mistrzów Świata w siatkówce, medal Mistrzyń Polski w tej samej dyscyplinie, przejażdżka wyjątkowym samochodem z prezydentem Piotrem Krzystkiem - to tylko część rzeczy, które można już wylicytować na aukcjach zorganizowanych w ramach akcji charytatywnej "A kysz raku, Kaśka walczy".

Często nie widać ludzi, którzy bezpośrednio odpowiadają za przebudowy i remonty w mieście, za to, że Szczecin się zmienia. Jedną z takich osób jest Katarzyna Bukowiecka - Kierownik Utrzymania Pasa Drogowego w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego. Dzięki niej wyremontowano czy zmodernizowano wiele dróg i wiaduktów. Teraz walczy z większym niż terminy i dokumentacja wrogiem -złośliwym nowotworem.

- Kasia od przeszło 5 lat nadzoruje prawie wszystkie remonty dróg i mostów w Szczecinie, czuwa nad oświetleniem ulicznym oraz sygnalizacją świetlną. To dzięki jej uporowi, determinacji i stanowczości udało się w rekordowym tempie wyremontować m.in. Most Cłowy, rozpocząć remont Trasy Zamkowej, wybudować kładki na Hożej oraz Budziszyńskiej- mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Remont ul. Sczanieckiej, przebudowa al. Niepodległości, Jagiellońskiej, Bogusława, Kwiatowej, Wiosennej, Wernyhory i Mickiewicza oraz niezliczona ilość remontów jezdni, ulic i chodników to również w dużej mierze jej zasługa.

Jej przyjaciele i współpracownicy wierzą, że w kolejnych latach lista ta się znacznie wydłuży. Jednak Katarzyna Bukowiecka zmaga się obecnie z rakiem. Jest terapia, która może jej pomóc. To nowoczesna metoda leczenia komórkami dendrytycznymi w Niemczech. Terapia jest bardzo skuteczna, ale też bardzo kosztowna.

- Trudno znaleźć drugą osobę, która cieszyłaby się tak dużym szacunkiem przy jednocześnie tak ogromnej sympatii. Zawsze oddana za sprawę i ludzi, w których wierzy. I co najważniejsze zawsze walczy do końca! - mówi Hanna Pieczyńska.

Rodzina i przyjaciele zorganizowali akcję charytatywną A kysz raku, czyli Kaśka walczy. Wszelkie informacje dostępne są na profiluwww.facebook.com/akyszrakuKatarzynaBukowiecka

W ramach tej akcji odbędzie się koncert charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie pani Katarzyny. Koncert odbędzie się w poniedziałek (8 bm.) w Starej Rzeźni. Zagra zespół Chango oraz Anna Hamela.

- Oprócz uczty muzycznej odbędzie się także licytacja niezwykłych przedmiotów - kamienia z Mont Everest, złotego medalu Mistrzostw Polski w Siatkówce kobiet, wina z autografem Turnaua, koszulki Pogoni Szczecin z autografami, koszulki Roberta Lewandowskiego z autografem, niespodzianki od prezydenta Piotra Krzystka i wiele innych - zaprasza Hanna Pieczyńska.

Cegiełki, które są jednocześnie biletami wstępu, dostępne są w siedzibie ZDiTM. Będzie można je także nabyć przed samym koncertem.

Tomasz TOKARZEWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie