poniedziałek, 17 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Aktorzy wspólnie z dziećmi

Aktorzy wspólnie z dziećmi [GALERIA, FILM]

Aktorzy wspólnie z dziećmi
Data publikacji: 2018-10-21 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 1045 357476

Aktorzy warszawskiego Teatru „Baj” oraz Teatru Lalek „Pleciuga” wspólnie z dziećmi i ich opiekunami posadzili w niedzielę 2 tysiące krokusowych cebulek na trawniku przy fontannie multimedialnej obok szczecińskiego teatru.

Po spektaklu „Maleńkie królestwo królewny Aurelki” najmłodsi z nieukrywaną radością pobiegli w stronę fontanny, aby zacząć sadzić kwiatowe cebule.

- Pierwszy raz biorę udział w Krokusowej Rewolucji, ale już od dawna o niej wiem – mówi Grażyna Nieciecka-Puchalik, aktorka Teatru Lalek "Pleciuga". - Cieszę się, że nasz teatr bierze udział w tej akcji. Proszę zobaczyć jaką radość sprawia to dzieciom oraz jak bardzo są one zaangażowane.

Wśród chętnych do sadzenia krokusów znaleźli się Marek Zimakiewicz oraz Malwina Czekaj – aktorzy z warszawskiego teatru „Baj”, którzy występują w „Maleńkim królestwie królewny Aurelki”. Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów miał dla nich niespodziankę – podarował im 200 krokusowych cebul.

- Uważam, że Krokusowa Rewolucja to świetna inicjatywa – mówił Marek Zimakiewicz. – Cieszymy się z prezentu i obiecujemy, że również w Warszawie na wiosnę rozkwitną krokusy. Jeszcze nie mamy wybranego miejsca, w którym się one pojawią, ale z samego sadzenia na pewno zrobimy większą akcję. W tym wypadku dowiedzą się o tym mieszkańcy Pragi.

To już trzeci raz Krokusowa Rewolucja zawitała do „Pleciugi”. Organizatorką społecznej inicjatywy - ze strony teatru - jest Iwona Zys, kierownik działu administracyjno-gospodarczego „Pleciugi".

- Chcielibyśmy, aby o Krokusowej Rewolucji dowiedzieli się ludzie z całej Polski. Dlatego cieszymy się, że cebulki dotrą aż do Warszawy – mówiła Iwona Zys. – Marek i Malwina bardzo chcieli wziąć udział w akcji, z czego jeszcze bardziej się cieszymy.

Jest jeszcze jedna okazja, dzięki której cała Polska może usłyszeć o Krokusowej Rewolucji. W ramach ogólnopolskiej akcji „Teatr Polska” Pleciuga będzie prezentować swój spektakl w miejscowościach, w których nie ma teatrów. Zagra m.in. w Mirosławcu, Koninie, Nowej Soli.

- Spektakl który będziemy grać w ramach akcji "Teatr Polska", nosi tytuł „Kim jestem”. Jego premiera odbyła się rok temu – mówi Zbigniew Niecikowski, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalek "Pleciuga". - W każdym mieście, w którym zagramy,  będziemy rozdawać mieszkańcom kwiatowe cebulki. Chcemy, aby wszyscy dowiedzieli się o tej pięknej akcji, która rozpoczęła się w Szczecinie.

Teraz pozostaje czekać do wiosny, aby podziwiać efekt pracy dzieci i aktorów. Fioletowa pola szafranów przy „Pleciudze” na pewno zdobędą sympatię mieszkańców.

(KaNa) 

Na zdjęciu: Być może niedługo Krokusowa Rewolucja ogarnie inne miasta w Polsce.

Fot. Marta Teszner

Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi Aktorzy wspólnie z dziećmi

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie