poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Aleja wątpliwych koncepcji

Aleja wątpliwych koncepcji

Aleja wątpliwych koncepcji
Data publikacji: 2017-04-08 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 2722 234958

Było dwanaście, są cztery. Oficjalnie prezentowane przez szczeciński magistrat koncepcje przebudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego od pl. Szarych Szeregów do pl. Zwycięstwa nie wywołują wciąż zachwytu, na tle każdej mnożą się pytania i wątpliwości. Prezydent Piotr Krzystek zarządził jednak nad nimi nieformalne konsultacje społeczne wśród wszystkich 37 rad osiedli. Po co? – dziwią się sami osiedlowcy. A ci najbardziej zainteresowani zapowiedzieli tym razem wspólną inicjatywę – złożą prezydentowi wniosek o realne z udziałem mieszkańców konsultacje. A konkretnie o urządzenie ich 27 maja.

Najśmieszniejsze jest to, że prezydent Krzystek konsultacjom z 37 radami osiedli w istocie rangi konsultacji nie nadał. Na próżno by szukać jego zarządzenia – wśród wielu innych – dotąd wydanych. Tak w 2016 roku, jak i w 2017 roku. Tymczasem służby prasowe zakomunikowały lokalnym mediom, że do końca marca przedstawione będą wyniki owych konsultacji. O tym, że poznamy opinie rad osiedli na temat przyszłości alei Wojska Polskiego w minionym tygodniu, służby prasowe obwieściły 27 marca. Minął pierwszy tydzień kwietnia, a o raporcie cisza. Nie został dotąd opublikowany.

Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 kwietnia 2017 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Rajmund
Do Edmunda: jak po mieście nie chodzisz to i ludzi nie widzisz. Bywa że i w tym miejscu tylu bywa. Proste.
2017-04-09 09:51:38
Edmund
Zadziwiające jest skąd na tym przejściu znalazło się raptem tyle ludzi.Czyzby jakaś wycieczka a moze i opłaceni statyści?Przeciez ta ulica jest już prawie martwa i tyle osob przez te przejście nie przejdzie nawet przez godzinę-a tu raptem taki ruch.
2017-04-08 20:19:48
Szczecinianin od kołyski
Aleksandra jadem do autora zieje. Zamiast czytać ze zrozumieniem leje żółć, a tak wie niewiele. Brzydko.
2017-04-08 19:29:42
Miś na Miarę
Te rozdygotane piarem władze biegają ze swoim lansem jak kot z przysłowiowym pęcherzem albo przypadkowy chirurg amator ze skalpelem. Na nic tłumaczenie, że warto przyszyć palce pacjentowi, któremu ich brakuje niż doszywać na siłę szósty, siódmy czy ósmy w każdej zdrowej dłoni. Aleja Wojska Polskiego jakoś się trzyma w przeciwieństwie do sąsiednich ulic skrajnie zaniedbanych. Polecam uwadze Odcinek Grozy Obrońców Stalingradu od Placu Zgody do Śląskiej. Chyba, że władza jest już na takim haju, że gotowa postawić fontannę i karuzel wśród tych ruin.
2017-04-08 13:22:35
cap kościelny
Zburzyć jeden z dwu kościołów. Postawić tam parkingowiec a cały ruch kołowy pużcić od ul.Wielkiej (Wyszyńskiego) aż do gmachu TV- POD ZIEMIĄ. To samo zrobić z ul. B.Krzywoustego.
2017-04-08 13:16:34
@
Zapytać u źródła ??...czyli gdzie? Cóż jest tym źródłem ? Prezydent wraz ze swymi poronionymi pomysłami ? Zlewa wszystkich i wszystko ( oprócz kolesi ). Krzywoustego przyozdobił palikami i co ? Ulica umarła.Co drugi lokal do wynajęcia. Jagielońska w agonii. Czas dobić Wojska polskiego i zutylizować kasę ( jak w wielu innych przypadkach ) Cóż może pomóc tej ulicy. Czy szersze ( nie wiem po co ) chodniki spowodują jej rozkwit ? Na pewno nie. Spowodują kolejne wąskie gardło komunikacyjne. Już Niemiec przed 45 rokiem przewidział tę ulicę jako arterię przelotową i zorganizował po 2 pasy w obu kierunkach, czy tak bezpodstawnie ? Szkoda słów.
2017-04-08 11:47:01
Aleksandra
Może warto najpierw zapytać u źródła , czemu nie opublikowano raportu ? Czyżby kolejny tekst na zamówienie znanej radnej , kontrkandydatki do walki o fotel prezydenta miasta ?
2017-04-08 10:14:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie