niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Arłukowicz: Polska w Europie przyjaznej czy Polska, która z Europą walczy

Arłukowicz: Polska w Europie przyjaznej czy Polska, która z Europą walczy

Arłukowicz: Polska w Europie przyjaznej czy Polska, która z Europą walczy
Data publikacji: 2019-05-24 21:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 947 393222

To kluczowe, by Polki i Polacy zdecydowali przy urnie wyborczej, czy będziemy Polską w Europie przyjaznej czy Polską, która z Europą walczy – mówił w piątek w Koszalinie poseł Bartosz Arłukowicz, „dwójka” na liście KE do Parlamentu Europejskiego w okręgu 13.

Arłukowicz w piątek w Koszalinie zakończył swoją kampanię wyborczą do PE. Podziękował wszystkim, których on i jego "team" spotkał podczas kampanii. Zaznaczył przy tym, że chce „przekonać i poprosić mieszkańców Koszalina, okolicznych miast, miasteczek i wsi o to", żeby poszli na wybory.

- Każdy głos się liczy. (…) To kluczowe, by Polki i Polacy podjęli decyzję przy urnie wyborczej, czy będziemy Polską w Europie przyjaznej czy będziemy Polską, która z Europą walczy – powiedział Arłukowicz.

Zaznaczył, że 26 maja „zdecydujemy o przyszłości Polski, naszych dzieci, wnuków, rodziców na najbliższe 8-12 lat”. Podkreślił, że będzie to data „pierwszego etapu zmiany, który przeprowadzimy w Polsce” i w tym dniu dokona się „wielki wybór". - Państwo zdecydujecie kto w tym wyborze wygra - dodał. Zaapelował przy tym o oddanie głosu na niego.

Podkreślił, że podczas kampanii powstał sześciopunktowy „Plan Arłukowicza”, którego realizacją - jak zaznaczył - chciałby się zająć w PE. W planie mowa jest o "dostępności do nowoczesnych metod leczenia w kontekście wprowadzenia przepisów, które uniemożliwiałyby utrudnianie wprowadzenia procedur medycznych ze względu na ideologię". Arłukowicz powiedział, że ma na myśli „in vitro”. Zaznaczył, że to on przekonał partnerów koalicyjnych, by do całościowego programu KE, z którym ta idzie do PE, wprowadzony został zapis dotyczący pakietu onkologicznego, który w UE miałby działać na podobieństwo tego, który funkcjonuje w Polsce.

Arłukowicz zapowiedział, że zamierza w PE zająć się także dostępem do nowoczesnych, obecnie często odpłatnych szczepień - w równym stopniu dla wszystkich państw członkowskich. Mówił o potrzebie zbudowania wspólnej platformy do negocjowania z koncernami farmaceutycznymi. Jego zdaniem „wspólne negocjacje poskutkowałyby obniżeniem cen leków dla pacjenta i lepszą pozycją negocjacyjną dla UE”.

Zaznaczył, że ważna jest dla niego również polityka senioralna. - To jest problem, z którym Europa musi się zmierzyć. Europa się dziś starzeje i musi zbudować wspólny, spójny projekt polityki senioralnej, który będzie ofertą dla wszystkich państw członkowskich – powiedział.

W „Planie Arłukowicza” jest też mowa o przedsiębiorcach. - Chcę zostać ambasadorem przedsiębiorców województw zachodniopomorskiego i lubuskiego w PE. Deklaruję w dwumiesięcznym cyklu spotkania z poszczególnymi branżami gospodarczymi w celu omówienia ich problemów, ale także propozycji i umożliwienia im dotarcia do partnerów w strukturach europejskich – powiedział Arłukowicz.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów w 13 okręgach.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

Komentarze

*
Kiedy zrozumiecie że przyjaźń jest między poszczególnymi ludźmi a nie narodami. Narody maja interesy i sojusze - tyle. Czasem zdarza się jakaś sympatia, porozumienie, z reguły związane z wspólnym kręgiem kulturowym ze szczególnym uwzględnieniem wspólnoty języka (Np UK, USA, Australia itd).
2019-05-25 16:07:19
P.
Cisza wyborcza: https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/trwa-cisza-wyborcza/
2019-05-25 13:37:03
do "szczecinianin"
No, trochę mi ulżyło, że jednak są tu tacy jak Ty. Ja też szczecinianin od ho, ho..... Kocham Szczecin, po dobroci stąd nie wyjadę. Ale podniosłeś mnie na duchu, bo mamy tu taż takich, że eeech... Ściskam Ci rękę.
2019-05-25 10:02:17
k....k12
Gdybyś posiadł wiedzę lekarzy medycyny zintegrowanej\ nie wszystką oczywiście, bo takich nie ma \ i umiał ją praktykować jako sztukę, doskonalić się, nie potrzebowałbyś pchać się do polityki. Ludzie spać by ci nie dawali prosząc o pomoc.
2019-05-25 08:23:32
szczecinianin
Polska w przyjaźni z Europą powinna być, lecz UE (czyt. Niemcy i Francuzi) nie traktują nas jak przyjaciół tylko jak biednego sąsiada, na którym się wymusza różne rzeczy. Przyjaźń działa w dwie strony. Ja nie zgadzam się na służalczość i bezkrytyczne posłuszeństwo Niemcom i Francuzom. Dość tego wykorzystywania. Szczególnie z takimi "elitami" w strukturach Unii, która dosłownie próbuje przekształcić się w jedno państwo. Komunistyczne, skrajnie lewicowe Państwo. Na kolejną próbę wynarodowienia po germanizacji i rusyfikacji w Polsce nigdy nie będzie zgody.
2019-05-25 08:22:56
Taki aptekarz jak i lekarz
PO Lewacku Uni... Nie PO-dleczy ??
2019-05-24 23:58:51
Głosuję na listę nr 1!
Ja opowiadam się za Polską. Tak po prostu! Głosuję na Konfederację! Głosuję na listę nr 1!
2019-05-24 23:58:45
jab
Panie Arłukowicz - brednie Pan opowiada. Polska nie walczy z Europą tylko z takimi komisarzami eurokratami, którzy reprezentują interesy dwóch państw, zamiast zgodnie z traktatem Unii, mają reprezentować solidarnie i równoprawnie interes wszystkich państw członkowskich!
2019-05-24 23:10:15
jan bury
Panu juz dziekujemy za dokonania w sprawach wykluczonych i za reformowanie sluzby zdrowia.Bezpieczniej dla naszej ojczyzny bedzie start w ,,idolu''
2019-05-24 22:55:35
KE ? NIE !
Chcę ,żeby Polska przetrwała w tej "przyjaznej " / nie Europie, bo Europa to nie tylko i raczej marginalnie Unia Europejska / unii . Dlatego nie zagłosuję na KE , która Polskę rozumie tylko jako posłusznego członka wykolejonej na lewy tor unii !
2019-05-24 22:48:13
HogoFogo
Poprzedni europoseł z naszego okręgu pan Rosati tez był bardzo przystojny, elegancko ubrany, kulturalny itd. Dawał o sobie znać poprzez artykuły sponsorowane zamieszczane w tym oto Kurierze - na szczęście dla niego mozliwość komentarzy pod nimi była wyłączonoa. Korzystam z okazji, aby przypomnieć pana Rosatiego, który nie pisze, nie dzwoni, i w ogóle nie startuje do PE. Dlaczego? Czyżby w oczach kierownictwa KE się nie sprawdził? Według mnie to był idealny europoseł - siedział w Brukseli lub w Warszawie i nie zawracał dupy wyborcom.
2019-05-24 22:40:55
I ciekawe
Ze w Warszawie Pan Nie PO-trafil...? A "rwie Pan sie jeszcze" do Brukseli na lepsza Kassse ??
2019-05-24 22:30:56
Panie
Dzisiejsza R.P. z Europa Nie walczy ? Dzisiejsza R.P. Walczy dalej z Lewacka "glu-PO-ta" tak tu na miejscu... czy tam w Brukseli...!!
2019-05-24 22:24:14
WYBORCA
PANU JUŻ DZIĘKUJEMY!!!!!!
2019-05-24 22:12:23
Kochany, znam cię dobrze.
KOMU ty jesteś przyjazny a z kim walczysz. POwiedz.
2019-05-24 21:55:13
Skorumpowany facet
kompletnie niewiarygodny...
2019-05-24 21:42:24
Arłukowicz, wielu w Szczecinie cię zna.
Wiesz co to znaczy ?
2019-05-24 21:14:40