środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Autobus zamiast parkingu

Autobus zamiast parkingu

Autobus zamiast parkingu
Data publikacji: 2017-09-14 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:27
Wywietleń: 1505 292172

Zamknięcie torowiska tramwajowego w ul. Bolesława Krzywoustego to spore utrudnienia dla dojeżdżających z Mierzyna i Gumieniec do centrum. Ale kłopoty będą mieli też właściciele samochodów parkujących przy ul. Ku Słońcu, przed skrzyżowaniem z ul. Kazimierską.

Od soboty zamiast tramwajów na trasie Gumieńce-Brama Portowa kursować będą autobusy. I one właśnie zajmą wspomnianą zatokę parkingową przy ul. Ku Słońcu.

- Przy ul. Kazimierskiej będzie jedynie przystanek do postoju technicznego, a przystanek zarówno dla wsiadających i wysiadających na wysokości ul. Kwiatowej - tłumaczy Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM w Szczecinie. - Zgodnie z prawem o ruchu drogowym zatrzymywanie pojazdów w zatoce przystanku lub w odległości do 15 m od niej jest zakazane.

Oznacza to, że na czas remontu te miejsca parkingowe "tracą ważność". Miasto nie widzi w tym problemu, bo zostały wybudowane przez miasto i nie są prywatną własnością.

- W sytuacji awaryjnej można zastąpić je np. przystankiem autobusowym - dodaje Szymon Wasilewski.

Problem z pewnością jednak zauważą mieszkańcy, którzy niemal do końca października (bo tyle ma potrwać remont torowiska w ul. Bolesława Krzywoustego), nie będą mieli gdzie zostawiać swoich aut. Gorąca dyskusja na ten temat w Internecie trwa od środowego wieczoru. ©℗

Tekst i fot. ToT

Komentarze

pieszy
Przy Ku Słońcu nigdy nie powinno być parkingu dla aut mieszkańców z Kazimierskiej. Powinni się zmieścić na swoim terenie. Część z nich nie umie się zachować. Zastawiają odchudzony chodnik autami, parkując w poprzek, albo zostawiają otwarte drzwi (bo muszą przewietrzyć auta), wiedząc że tymi drzwiami zastawiają światło chodnika. Nie było osiedla, nie było kłopotów. Był szeroki chodnik dla pieszych (teraz jest parking, i ścieżka rowerowa i chodnik na tej samej szerokości pasa drogowego i ciągłe pretensje, że nie mają gdzie parkować.
2017-09-15 08:24:50
kasa
Kto tutaj kłamie: mieszkaniec tej ulicy, który mówi, że parking zbudowano z pieniędzy wspólnot i dewelopera, czy ZDiTM, który mówi, że parking jest miejski?
2017-09-15 07:04:14
Martin
Yyyy mieszkam na kazimierskiej (i w cale nie jestem dumny) ale parking przy ku sloncu byl wybudowany z pieniedzyw spolnot i dewelopera. Wiec co ma zditm do tego parkingu ? Rownie dobrze moga zrobic przystanek yechniczny na parkingu biedronki albo lotosu. Na jedno wyjdzie.
2017-09-15 02:04:03
Kasa
CI KREDYTOWICZE Z KAZIMIERSKIEJ JUZ DAWNO NIE MIELI GDZIE PARKOWAC WIEC PEWNIE I TAK TEGO NIE ODCZUJĄ.P.S dobrze ZDiTM
2017-09-14 23:39:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy