niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Autobusami przez nowe rondo od piątku

Autobusami przez nowe rondo od piątku [GALERIA, FILM]

Autobusami przez nowe rondo od piątku
Data publikacji: 2016-09-29 20:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 2572 157074

Od piątkowego rana, 30 września, wszystkie autobusy miejskie w Szczecinie, których trasy zwykle przebiegają przez ul. Wernyhory, wracają na stary szlak. Póki co jednak tylko te, które jadą w kierunku Pomorzan, Gumieniec, do Zakładów Piekarniczych (Mierzyna) i do Dworca Głównego. 

Pierwsza warstwa nowego asfaltu na jezdniach nowego ronda i na odcinkach przebudowywanych od początku czerwca ulic Mickiewicza-Wernyhory-Reduty Ordona-Czorsztyńska-Żołnierska jest gotowa. Na tempo robót - jak na szczecińskie realia - przy przebudowie tej krzyżówki nie można póki co narzekać. 

Trwają roboty wykończeniowe przy wymienionym odcinku torowiska od ul. Somosierry do wysokości skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Brzozowskiego. W większej części będzie to teraz fragment tramwajowego szlaku na betonowej podbudowie i wbudowanego w warstwę betonowej nawierzchni. Tylko na niewielkiej części, od wysokości skrzyżowania z ul. Czorsztyńską  do skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Brzozowskiego, szyny mocowane są na tradycyjnych podkładach z międzytorzami wypełnianymi kamiennym tłuczniem.

Na nitce jezdni ul. Mickiewicza w kierunku Krzekowa od ul. Brzozowskiego do nowego ronda drogowcy szykują jeszcze podbudowę jezdni z pasem pobocza i chodnika. Urządzany jest fragment nowego chodnika tuż na starym prawoskręcie u zbiegu ulic Mickiewicza i Wernyhory, gdzie do niedawna jeszcze tuż za zakrętem był przystanek autobusowy. 

Według zapisów umowy między ZDiTM i ZUE S.A. z Krakowa, generalnym wykonawcą, przebudowa powinna zakończyć się za niespełna trzy tygodnie, do 19 października. Koszt inwestycji to 9 mln 750 tys. zł. ©℗

Mirosław WINCONEK

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

 

 

Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku Autobusami przez nowe rondo od piątku

Komentarze

j23
Bankowo będzie przerabiany skręt dla autobusów w kierunku Wernyhory.Kierowcy przegubów zablokują ruch na rondzie..a wystarczy teraz zrobić próbną jazdę..jeszcze jest czas na szybką przeróbkę..
2016-09-30 16:37:05
mieszkaniec
Szkoda,że nie poprowadzono torowiska na podbudowie betonowej stanowiącej jednocześnie pas ruchu dla pojazdów w taki sam sposób jak budowano to np.na Krzywoustego.Gdzie jak gdzie ale w takich miejscach gdzie infrastruktura pozwala na takie rozwiązania i tworzenia np.Bus pasów trzeba z tego korzystać i likwidować stare i archaiczne już pasy zieleni z torowiskami.To być może było dobre w latach 70-80 ale nie na chwilę obecną.Cała al.Mickiewicza doskonale do tego się nadaje i tak właśnie powinna być zagospodarowana.
2016-09-30 11:56:57
jab
Foto nr 3,4,5, ukazuje "piękno" budynków-garaży, oraz "piękno" murowanego ogrodzenia. Cała estetyka przez te ohydne budowle po remoncie tego skrzyżowania zostanie pogorszona.
2016-09-30 10:31:49
Czytelnik Łukasz
Wydaje się ciasno, bo to kamera tak skraca. No i tempo mają dobre, jak na Kuśnierskiej. Co do autobusów, to na pewno piszą o 53. Także 74 i 80, bo oba mają na swej trasie piekarnię. No i 60 też, bo ma końcowy na Gumieńcach. Czyli wracają wszystkie dzienne i bardzo dobrze.
2016-09-30 10:16:16
Krzysztof Zbigniew
Autobusy odcinek od ul. Czorsztyńskiej do ul. Wernyhory będą pokonywały po torowisku tramwajowym. Autobus będzie wjeżdżał na rondo z torowiska tramwajowego, a nie z jezdni.
2016-09-30 09:29:09
ala66
"Póki co" to rusycyzm! Po polsku mówi się "obecnie",panie Winconek.
2016-09-30 08:14:08
ciasnawo
urzednicy testowali ten zakręt Fiatem 126 P więc i autobusy przejadą :)
2016-09-30 06:40:45
Marian
Na fotce to bardzo ciasno sie wydaje. Ale pewnie rozkopia to za jakis czas poeszerza i przesuna latarnie :D
2016-09-30 03:02:44
Maniek
Z Mickiewicza w Wernyhory przegubowce nie będą miały problemy skręcić? Jakoś ciasnawo się wydaje na fotce
2016-09-29 22:11:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy