czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne

Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne (akt. 1)

Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne
Data publikacji: 2018-11-14 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 3306 361385

Ulice Batalionów Chłopskich i Granitowa w Szczecinie wciąż są nieprzejezdne. I będą (prawdopodobnie) do piątkowego popołudnia - wtedy dopiero będzie gotowa nowa nawierzchnia jezdni obu ulic. Na szczęście z awarią wodociągu ZWiK uporał się błyskawicznie i godzinę po jej wystąpieniu mieszkańcy mieli już wodę w kranach.

Ulice Granitowa i Batalionów Chłopskich są całkowicie nieprzejezdne z powodu awarii wodociągu. Na szczęście mieszkańcy mają wodę. Dość szybko bowiem udało się naprawić uszkodzony wodociąg.

- Trzeba było wyciąć i uzupełnić około 2 metrów bieżących rury - mówi Tomasz Makowski, rzecznik ZWiK. - Wciąż trwa nawadnianie tej części instalacji, ale mieszkańcy mają wodę z innego wodociągu. Pod tym względem nie odczuwają utrudnień.

Prawdziwy kłopot mają za to kierowcy. W środę, tuż po awarii, na prawobrzeżu utworzyły się olbrzymie korki. Uruchomiono awaryjną komunikację autobusową - od ul. Złotej do ronda Ułanów Podolskich jeździ bus.

- Linie 66 i 64 kursują na odcinkach Autostrada-Złota i rondo Ułanów Podolskich-Dąbie Osiedle - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka ZDiTM w Szczecinie. - Apelujemy do kierowców, aby omijali tę okolicę, korzystając z tras alternatywnych.

Prace drogowe miały trwać w środę do godz. 22. Trzeba było zerwać starą, zapadniętą nawierzchnię i wypełnić wykop warstwami używanymi do podbudowy jezdni - w tym bentonitem (masą elastyczną), który musi teraz stężeć. Trwa to około dziesięciu godzin.

- Poza tym regulowaliśmy pobliskie studnie kanalizacyjne - dodaje Tomasz Makowski.

Jezdnie są więc wciąż rozryte. Dziś ZWiK ma kontynuować prace. Ocenia się, że ruch puszczony będzie dopiero w piątek po południu.

To duże utrudnienie, bo przecież węzeł Kijewo jest w przebudowie, a teraz nieprzejezdna jest nitka wyjazdowa z ul. Krygiera w kierunku Zdrojów. Także na autostradzie tworzą się ogromne korki.

Rurociąg, który uległ awarii, ma około 30 lat.

- Ale jest wykonany z dobrego materiału - mówi Tomasz Makowski. - Trudno wskazać przyczynę awarii. Tak duża zdarza się raz na kilka lat. Ten rurociąg przebiega pod ruchliwą jezdnią, którą przemieszczają się także ciężkie pojazdy. Jest więc nieustannie narażony na wstrząsy, to na pewno także przyczyniło się do jego uszkodzenia.

Prawdopodobnie z powodu utrudnień w ruchu na ul. Batalionów Chłopskich (przy ul. Kopalnianej) doszło wczoraj do zderzenia czołowego dwóch samochodów.

Leszek Wójcik, Agnieszka Spirydowicz

Fot. Dariusz Gorajski

Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne Batalionów Chłopskich i Granitowa wciąż nieprzejezdne

Komentarze

Jan
Drogi alternatywnej brakuje z Podjuch,Żydowiec,Klucza i Gryfina. Czekajmy, może ludzie mieszkający w tych rejonach wyniosą się ze Szczecina?.Mineło 73 lata od wojny i nic się nie zmieniło-czekajmy dalej panowie inżynierowie.Podatki płacimy, a tu będzie piękny pomnik Jeżyna ze Szczecina -gratuluje głupoty.
2018-11-15 20:59:29
Obs.ryver
Zjazd z A6( od granicy) też przaktycznie nieprzejazdny. Wczoraj na wjazd do Szczecina czekałem w kolosalnym korku 1godz. i 12 minut... Most Kłodny o kant h..a potłuc ( most z nikąd do nikąd!) Potrzebna porządna kilkupasmowa trasa wjazdowo-wyjazdowa z szerokimi,mocnymi mostami. Konieczny jest natychmiast remont mostu saperów na Szosie Poznańskiej im.Krygjera wraz z budową drugiej nitki przez porządnego wykonawcę. Pilna jest budowa obwodnicy Dąbie , jako alternatywnej trasy wyjazdowej z miasta. Kąpieliska i stadiony oraz ścieżki rowerowe nie odblokują miasta! Każdego ranka wlewa się do Szczecina kilka tysięcy pojazdów z okolicznych powiatów i z głębi kraju. To samo jest po południu-w drugą stronę.Most Długi i Trasa Zmkowa ,zbudowana w opluwanym PRLu,nie poszerzą się... Marazm i zastój na drogach miejskich.Potrzebna jest dalekowzroczna wizja i śmiałe decyzje! Kolejne modyfikacje Alei Kwiatowej i Szklanej Pułapki sprawy nie załatwią, nawet nowa Fryga niczego nie poprawi...
2018-11-15 11:13:12
Rafik
Pan Korek zwany dalej Prezydentem Szczecina pewnie się cieszy bo to dzięki niemu nasze miasto ma tak "bogato" rozwiniętą sieć objazdów.
2018-11-14 20:17:42
ZGL
a ten łysy z 'alfy' co odstawia.
2018-11-14 16:22:59
@robert
To jest alfa i omega romeło KIEROWNIKA!
2018-11-14 16:01:01
A niech to
I piękny, równy, niedawno wylany asfalt poszedł się wietrzyć bo znając możliwości naszych łataczy dziur w jezdni nie zrobią tego dobrze.
2018-11-14 11:33:49
ZDiTM
Apelujemy do kierowców, aby omijali tę okolicę, skorzystali z tras alternatywnych: 1. przez Centrum i Basen Górniczy lub 2. przez rozgrzebany i zakorkowany do granic wyobraźni węzeł Kijewo. Z serdecznym pozdrowieniem ZDiTM
2018-11-14 11:31:54
robert
Jak nie przejezdna jak przejezdna co widac po alfie romeło :D
2018-11-14 11:21:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie