piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Będą ratować życie

Będą ratować życie

Będą ratować życie
Data publikacji: 2017-04-05 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:11
Wywietleń: 1066 233608

Dziesięć nowych ambulansów zasili zachodniopomorskie zespoły pogotowia ratunkowego. W środę (5 kwietnia) samochody przekazano Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Po dwa nowe ambulanse pojawią się w Szczecinie, Białogardzie, Choszcznie, a po jednym trafi do Koszalina, Goleniowa, Połczyna i Dobrzan. Każdy z nich kosztował ponad 500 tys. zł. Samochody zostały zakupione ze środków własnych WSPR w Szczecinie.

- Te pojazdy mają na wyposażeniu wszystko, co jest potrzebne do intensywnej terapii medycznej. Każdy ambulans ma nowoczesny defibrylator, respirator, pompy, ssaki, a także tablet przygotowany do wdrożenia nowego oprogramowania - mówi Roman Pałka, dyrektor WSPR.

Przyznaje też, że potrzeby ratowników są większe, a każdego roku do ich dyspozycji powinno trafiać przynajmniej kilkanaście nowych pojazdów, ponieważ tabor szybko się zużywa. Dziś korzystają z około 150 karetek, ale rocznie na terenie województwa dochodzi do około 170 tys. interwencji.  

- To łącznie daje około 4 mln kilometrów. W większości to są krótkie, miejskie kursy, ale czasami trzeba pokonać nawet i dwieście kilometrów, aby przewieźć kogoś do specjalistycznej kliniki - dodaje R. Pałka. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Dziesięć nowych ambulansów zasili zachodniopomorskie zespoły pogotowia ratunkowego. 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

kkk
@1-en Fundusz tu... 2-gi tam... widac opłacany troll nie spi i szuka zaczepki w kazdym mozliwym temacie, na stronie wosp masz rozliczenie ,ale widac czytanie ze zrozumieniem jest zbyt bolesne dla ciebie ,wosp zebral 100 mln a nie 25 a za rok bedzie 200 ,reszte informacji masz na stronie pogotowa lub urzedu miasta,ale czytanie kilkuset stron pdf moze byc trudne wiec odradzam.
2017-04-06 09:50:16
1-en Fundusz tu... 2-gi tam...
A przez WOSP zebrane 25 milionow, na co juz poszly... lub maja jeszcze pojsc...? Kto i kiedy to ujawni i dokladnie sie rozliczy... ??
2017-04-05 23:03:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”