sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bezpartyjni: „Dość" ciężkim tornistrom

Bezpartyjni: „Dość" ciężkim tornistrom

Bezpartyjni: „Dość" ciężkim tornistrom
Data publikacji: 2018-10-16 19:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 2218 356587

Z plecakiem szkolnym pojawili się kandydaci Bezpartyjnych, do rady miasta i sejmiku województwa, a także prezydent Szczecina Piotr Krzystek na konferencji prasowej na Jasnych Błoniach. Proponują bowiem zakup drugiego kompletu podręczników dla dzieci ze szkół podstawowych - jednego do domu, drugiego do szkoły. Po to, by uczniowie nie musieli dźwigać ciężkich tornistrów z książkami, w drodze do swojej placówki oświatowej, a potem wracając do siebie po lekcjach.

- Chyba każdy rodzic, biorąc plecak swojego dziecka do ręki, dziwi się jaki jest on ciężki - mówił Piotr Krzystek. - Mówimy „dość" przeciążonym plecakom. W styczniu kupujemy drugi zestaw podręczników dla dzieci ze szkół podstawowych. Jeden zestaw w szkole, drugi w domu. Mniej dźwigania, zdrowszy kręgosłup. Zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze.

- Zachodniopomorscy i szczecińscy uczniowie zasługują na więcej – dodał Cezary Urban, kandydat do sejmiku województwa i dyrektor XIII LO. - Ja jestem w tej dobrej sytuacji, ponieważ moja szkoła od lat jest najlepsza w Polsce. Chciałbym, aby rósł także poziom innych placówek. Jedną z dróg jest doskonalenie nauczycieli.

Z kolei zastępca prezydenta, Krzysztof Soska, proponuje w nagrodę, dla najlepszych maturzystów, którzy wybiorą Szczecin jako miejsce studiów, prawo jazdy.

- Uważamy, że wśród kompetencji kluczowych, które powinni posiadać nasi absolwenci, jest umiejętność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Chcemy zaproponować ministerstwu edukacji wprowadzenie specjalnych programów szkoleniowych dla uczniów najstarszych klas liceów i techników, które skrócą drogę do uzyskania prawa jazdy - usłyszeli dziennikarze na spotkaniu. - Na początek miasto Szczecin zafunduje w formie nagrody prawo jazdy dla najlepszych maturzystów, którzy wybiorą Szczecin jako miejsce studiów.

- Coraz ważniejszą rolę w oświacie odgrywa dobre przygotowanie do zawodu – dodała Elżbieta Moskal, kandydatka do rady miasta. - Niestety, dziś w wielu miejscach panuje przekonanie, że lepiej iść do szkoły o profilu ogólnym. Natomiast warto pokazywać i udowadniać, że szkoły zawodowe też są potrzebne i mogą naprawdę wiele wnieść. Mimo różnych zawirowań gospodarczych w przeszłości, w Szczecinie udało się utrzymać szkoły o profilu zawodowym. Dziś są one gotowe odpowiadać na potrzeby rynku pracy. Wspólnie z pracodawcami należy opracować system zachęt by młodzież wybierała właśnie naukę do zawodu.

(isz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: We wtorek na konferencji prasowej, poświęconej oświacie, z dziennikarzami spotkali się członkowie KWW Bezpartyjni Piotra Krzystka oraz KWW Bezpartyjni Samorządowcy: Piotr Krzystek, Cezary Urban, Elżbieta Moskal, Krzysztof Soska oraz Mirosław Żylik.

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

Stoposzołomstwu
Kolejny pomysł z d. Może lepiej zlikwidować prace domowe -taniej i z pożytkiem dla dzieciaków, które po całym dniu w szkole kolejne godziny spędzają nad książkami, zamiast poświęcić je na odpoczynek, relaks, pasje i zainteresowania lub po prostu na zabawę. Szkoła nie uczy tylko zadaje i sprawdza, a społeczeństwo coraz głupsze. Są kraje, w których dzieci uczą się tylko w szkołach i żyją, przeważnie na wyższym poziomie i spokojniej niż my.
2018-10-17 20:01:08
Błażej K. oraz Zygmunt K.
Prawdziwa nazwa Bezpartyjnych to Partia Krzystek lub lepiej Partia Krzystki
2018-10-17 19:32:41
fan
Soska na fotografii jest tak mądra, że już bardziej nie można.
2018-10-17 14:41:33
trohan
Przykleił się Soska do władzy i ssie...
2018-10-17 11:56:18
Koniec
Koniec panowania namiestnika, car by lepiej gospodarzył w Szczecinie za Jagiellońską won za Bogusława al. Kwiatową ile mieszkań i oficyn można było wyremontować już nie będę się rozpisywać ale najdroższa jest woda i śmiecie w Szczecinie,
2018-10-17 11:53:56
Nie zna problemow
Nie zna problemów mieszkańców w urzędzie ucieka przed ludzmi z problemami co za hasła auta młodym powinien sfinansować, dość tego Pana
2018-10-17 11:46:28
Vera
Prawda jest taka że Krzystek i Sochański pokazali że nie nadają się na stanowisko Prezydenta Szczecina
2018-10-17 11:28:54
Dzieci
Szkoła na Warszewie (a wiadomo czyje dzieci tam uczęszczają) ma szafki i dzieci nie muszą nosić ciężkich tornistrów. W pozostałych szkołach Dyrektorzy od lat nie mogą się doprosić funduszy na taki "rarytas". Nooo to zachowanie Pana Prezydenta trąci lekką bezczelnością.
2018-10-17 11:18:15
xxx
Trzy kadencję miałeś żeby tyle rzeczy uporządkować a jak jest każdy widzi.
2018-10-17 09:03:36
Nikita
Niech już Ci niby bezpartyjni przestaną codziennie nas faszerować jakimiś pomysłami z księżyca.Czas kończyć przez obecnego administratora miasta.
2018-10-17 09:02:07
Kopoca
Panie bezpartyjny stoisz w pieknym miejscu i nawijasz o ciezkich tornistrach. Wiec odpowiedz Człowieku dlaczego dziadek zeby z zakupami w Biedronce mogł dojechac do domu musi 14 razy przenosic wózeczek z zakupami przez krawęzniki.Na długosci 1000 metrow nie ma ani jednego prostego chodnika ani jednego normalnego podjazdu.Zniszczone są chodniki w Podjuchach a jeszcze bardziej w Kluczu.Jeżeli uważasz sie za prezydenta miasta Szczecina i Gospodarza to moim zdaniem jestes namiestnikiem jakiegos OKUPANTA.Z okazji wyborów ode mnie masz TFU
2018-10-17 06:31:54
Do... targ-u pomyslow
NIKT, nie jest w stanie tylko przez 3 lata, poprawic i nadrobic to wszystko... co Wy Komunisci i PO-stkomunisci wraz z reszta Lewactwa PO-rozkradaliscie, PO-rozprowadzaliscie i PO-zawalalisci - az przez 70 lat tj. w latach 1945-2015 !!
2018-10-16 22:28:52
targ pomysłów
no dobra a gdzie byliście do teraz że tego nie zrobiliście ??? i inni z super pomysłami też ??? nagle przed wyborami wszyscy wszystko wiedzą i się o mnie martwią a nawet odwiedzają i miło gawędzą a po wyborach jak zwykle mają w dudzie i nie wiem czy chcę głosowac na mniejsze zło czy jednak wcale .
2018-10-16 21:15:45
No to Nitras
By przebic Krzystka, musi teraz zapro-PO-nowac PO jakims samochodowym maluchu dla kazdego maturzysty ktory zdobedzie Prawo Jazdy - z mozliwoscia jazdy "do przodu" na wstecznym...!! Nawet jak PO-jedzie Ni /ta/ tras-a ?
2018-10-16 20:36:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie