czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bezpartyjni o ekologii

Bezpartyjni o ekologii

Bezpartyjni o ekologii
Data publikacji: 2018-10-09 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 1243 355451

Rozwój programu „Klimat dla zdrowia”, stworzenie parku Centralnego oraz zaproponowanie kompleksowego planu rozwoju zieleni w Szczecinie – to tylko niektóre z proekologicznych inicjatyw zaprezentowanych przez KWW Bezpartyjni.

Podczas konferencji na Jasnych Błoniach poświęconej ekologii plany Bezpartyjnych przedstawili: Piotr Krzystek, prezydent Szczecina ubiegający się o reelekcję, oraz kandydaci do Rady Miasta: Maria Myśliwiec, Michał Przepiera i Marcin Gregorczyk.

– Ekologia to jeden z głównych priorytetów naszego programu – mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Zakładamy kontynuowanie działań związanych z ochroną środowiska. Już dziś mamy program „Mewa”, „Platan” oraz „Lilia”. Naszym sztandarowym pomysłem jest utworzenie zupełnie nowego parku – parku Centralnego. To teren trzy razy większy od Jasnych Błoni i zajmie część lotniska w Dąbiu.

– Szczecin to zdecydowanie jedno z najbardziej zielonych miast. Mamy parki, skwery, bogaty drzewostan. Musimy zrobić wszystko, by z jednej strony takich przestrzeni powstawało więcej, ale także koniecznie dbać o to, co już jest. Stąd takie akcje jak krokusy czy propozycja stworzenia planu dotyczącego zieleni w Szczecinie – powiedziała Maria Myśliwiec, kandydatka z okręgu nr 4.

Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, podkreślał, że komunikacja miejska staje się coraz bardziej ekologiczna.

– Lada moment po Szczecinie będą jeździć autobusy hybrydowe, podpisaliśmy także umowę na w pełni elektryczne. Flota w naszych jednostkach także jest wymieniana na elektryczną, a na ulicach stanęły pierwsze publiczne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. To nie koniec naszych działań – mówił o proekologicznych inicjatywach M. Przepiera.

AK

Fot. Facebook Bezpartyjni Szczecin

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

Jola
ja czuję się zobowiązany na głosowanie na Krzystka, ponieważ nie wiem kto mu da lepszą pracę niż miasto Szczecin - nie zbyt dużo pracy za duże pieniądze - ??
2018-10-10 16:32:40
Zako
Pan Krzystek mówi, że ekologia to jego priorytet, a działa na podobieństwo byłego głównego niszczyciela przyrody - pana Szyszko. "Zakładamy kontynuowanie działań związanych z ochroną środowiska." Aż strach się bać tej kontynuacji. Zakładają dalsze pozbawianie miasta roślinności (głównie drzew) i zwierząt, np. ptaków. Im przyroda przeszkadza. Zostanie nam beton, asfalt i aromatyczne dymy z kominów.
2018-10-10 12:29:31
operacja koniczyna
Wpiszcie w Google: "operacja koniczyna" ! Potem poobserwujcie trochę niebo nad Szczecinem to będziecie mieli trochę ogląd na "ekologię" jakiej jesteśmy poddani!
2018-10-10 10:57:00
hehehe
Jeżeli chodzi o ekologię to pan Krzystek powinien się ze wstydu spalić - wystarczy zobaczyć co zrobiono z pięknym kiedyś skwerem na Placu Solidarności - wycięto drzewa i wybetonowano plac na którym KODziarskie oszołomstwo robi teraz swoje spędy!! Wstyd panie Krszystek i pan zabiera głos w sprawie ekologii?!!
2018-10-10 10:24:04
mms
Nowiutkie autobusy jeżdżą do Auchman lub na Prawobrzeżu, po Centrum stare trupy np. na linii 75, 53, 60, na nowych tramwajach też Miasto oszczędza. W szczycie komunikacyjnym jeżdżdżą głównie tatry z wytartymi od 30 lat siedzeniami (choć obicia miały być już dawno wymienione na markę floating garden) a po szczycie komunikacyjnym puszczane są pesy. To nie zachęca kierowców do przesiadki na komuniakcję miejską. Ten park w Dąbiu nie będzie służył mieszkańcom Centrum Szczecina nad którym jest smog, gdzie wycina się dorodne drzewa a w zamian sadzi się rachityczne odmiany co liści nie gubią albo mają ich mało by nie przemęczyć się zamiataniem.
2018-10-10 09:27:26
Logika
Czy któryś z tych ekologów zastanowił się jak w Polsce produkuje się ten ekologiczny prąd do pojazdów elektrycznych i hybrydowych? Z węgla...
2018-10-10 09:26:59
addam
Park Centralny będzie takim samym "hitem" jak parking P+R Hangarowa. Kto będzie jechał na lotnisko w Dąbiu mając blisko Puszczę Bukową czy Goleniowską. Nasadzą tam drzewek, z których połowa uschnie bo ktoś zapomni podlać itp. Ile drzew bezmyślnie wycięto w centrum Szczecina ? Krzystek musi już odpocząć od prezydentury bo pomysły jakimi sypie z rękawa są absurdalne.
2018-10-10 09:20:32
Wieloletni mieszkaniec
Puste gadanie. To za kadencji Krzystka trwa masowe wycinanie drzew. Wystarczy spojrzeć jak z pięknej al. Jana Pawła zrobili betonową pustynię z rachitycznymi krzaczkami.
2018-10-10 08:48:27
Miła
A w mieście rżnie się drzewa na potęgę w ramach ekologii.
2018-10-10 07:42:50
program platan
.. nie ma nic wspólnego z ekologią. Ci specjaliści nasadzają tysiące sztuk gatunków obcego pochodzenia. Tylko pogonić tego starego dziada Krzystka.
2018-10-09 22:14:30
Flora
Takie pomysły u tej ekipy to kompromitacja.
2018-10-09 22:06:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie