czwartek, 25 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bezpartyjni w trosce o seniorów

Bezpartyjni w trosce o seniorów

Bezpartyjni w trosce o seniorów
Data publikacji: 2018-10-03 18:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:56
Wywietleń: 2105 354460

Swój program wzmacniający opiekę nad seniorami przedstawiali na środowej (3 października) konferencji: KWW Bezpartyjni Piotra Krzystka oraz KWW Bezpartyjni Pomorze Zachodnie.

- Od wielu lat w Szczecinie rozwijamy programy wsparcia dla osób starszych - przekonywał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. -  Przykładem jest m.in. karta seniora, która pozwala korzystać osobom powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia z różnego rodzaju usług komunalnych w niższych cenach. Powstały też mieszkania chronione, domy dziennego pobytu i kluby seniora.

Prezydent zapewniał, że w dalszym ciągu miasto będzie wspierało seniorów kolejnymi projektami.

- Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom naszego województwa opieki według potrzeb, a nie możliwości płatnika - deklarowała Maria Ilnicka - Mądry, kandydatka do sejmiku województwa. - Przede wszystkim chcemy stworzyć, w zależności od potrzeb, takie oddziały jak: rehabilitacyjny, opieki długoterminowej, opiekuńczo-leczniczy.

Kandydatka podkreślała, że w chwili obecnej w szpitalach brakuje miejsc dla pacjentów, którzy wymagają leczenia długoterminowego.

Bezpartyjni zwracali uwagę, że ważne jest również wsparcie rodzin w opiece nad osobami starszymi. Przypomnieli o wprowadzonym niedawno w naszymi mieście bonie opiekuńczym Alzheimer 75. Ma on być pierwszym krokiem do stworzenia specjalnego systemu wsparcia rodzin.

- Warto jest zaangażować naszą młodzież w pomoc osobom starszym - dodała Agata Grenda, kandydatka na radną miasta. - Już dzisiaj w niektórych szczecińskich szkołach funkcjonują programy angażujące młodych ludzi w pomoc seniorom. Powinniśmy projekt rozszerzyć na wszystkie szkoły. 

Ponadto Beata Bugajska, kandydatka do sejmiku województwa zachodniopomorskiego, poinformowała, że powstanie Centrum Seniora, które siedzibę będzie miało przy ulicy Bolesława Śmiałego w Szczecinie.

- W chwili obecnej trwają prace remontowe, które mają zakończyć się w grudniu - tłumaczyła Bugajska. - Na początku stycznia będzie ogłoszony konkurs dla organizacji pozarządowych. Ideą jest stworzenie przestrzeni informacyjnej. Każdy emeryt będzie mógł skorzystać z nieodpłatnej oferty edukacyjnej i kulturalnej. 

(KK)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

trohan
Co komentarz - to durniejszy i o niczym. Typowe
2018-10-04 17:55:07
babi
To są lobbyści światowej finansjery,która pod sprzedawanym nam - ciemnemu ludowi -ideologicznym hasłem "troski o seniora" idą po wielką kasę, na której ludzie będący przy władzy i ich akolici będą robić prywatne fortuny. Tylko zmanipulowany albo otępiały człowiek uwierzy w to, że to bedzie zapewnienie mieszkańcom naszego województwa opieki według potrzeb, a nie możliwości płatnika!!!! To co oni proponują to jest decylowa część rzeczywistych potrzeb seniorów. To jest podobnie, jak ZUS, Jak OFEE - gigantyczny skok na kasę.Jeżli byłoby to autentyczne to prezydent Krzystek stawił by sie na debatę.Sam jak złodziej sie chowa, i wystawia nowych ludzi w nadziej, że sie moze nabiorą!!! Pani Ilnicka mMdry jest od 1989 roku przy decyzjach słuzby zdrowia i wiemy czym sie to skończyło. Szczecinska słuzba zdrowia został sprywtyzowana.Szanse na właściwe leczenie mają tylko bogaci,i to mając szczęcie, że trafia do prywtnego gabinetu, gdzie lekarz coś umie.Bo tytuły naukowe niczego nie gwarantują. Tak samo będzie z opieką nad seniorami. Godna i bezpieczna opieka będzie tylko nad tymi co maja duzę emerytury.Reszta będzie przywiązana za nogę do łożka i jesc dotani tak jak w dziejszych szpitalach. Fakt, że ta inicjatywa jest pod promocją Krzystka wróży jak najgorszy los zwykłym seniorom. Niech ostrzeżeniem będzie to, że Wodecki i nawet Kulczyk zmarli przedwcześnie właśnie w prywtnych klinikach. A to co jest nam proponowane,to właśnie przejęcie opieki nad seniorami przez prywatnych "przedsiębiorców".Widzieliśmy tez, jak pewien pseudoksiądz zarzadzał w Łodzi czy w okolicach Domami (nie)Spokojnej Starości. Odleżyny, głód i cierpienie - to czego doświadczyli starzy ludzie!!! Nad starymi ludźmi musi być nadzór demokratycznego Państwa.W ty momencie w Polska,a szczególnie w Szczecinie nie ma demokracji. To oligarchia!!!!
2018-10-04 14:34:43
Miejmy nadzieje...
Ze Ci Bez-partyjni - sa i beda chociaz Religijni...!/?
2018-10-04 11:59:44
Patrycja
Czytam i naprawdę w to wierzę! Cieszę się że powstają takie pomysły.Na pewno zagłosuję.
2018-10-04 11:27:27
komentator
Bardzo się cieszę, że w wyborach wreszcie jest ktoś, kto posiada ogromną wiedzę na temat seniorów. Nie słowa, a czyny najlepiej opisują człowieka. Według mnie, pani Bugajska wie co należy zrobić, żeby nam seniorom żyło się lepiej. Czy może być lepsze potwierdzenie jej wiedzy na temat gerontologii, od otrzymania Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk humanistycznych? Od zawsze Panią podziwiam, to co Pani dla nas robi - ma Pani mój głos!
2018-10-04 11:09:44
Agata
Fajnie, że myślą o wszystkich mieszkańcach bez względu na wiek. Dla mnie są szczerzy w tym co robią... nie obiecują gruszek na wierzbie a tylko to co będą mogli zrobić dla Miasta.
2018-10-04 09:31:25
Senior
A ja cieszę się, że wreszcie powstanie placówka, w której my seniorzy dowiemy się o wszystkim z pierwszej ręki i na dodatek w centrum miasta. Ktoś myśli o nas!
2018-10-04 08:52:11
Klassa
No proszę, jaka miłość do seniorów ze strony Łysej Pały. Oczywiście tuż przed wyborami...
2018-10-04 08:04:33
oj
Oczywiście stary układ - na zdjęciu musi być niepełnosprawny, senior, młodzież, a ludzie mają się na to nabrać.
2018-10-04 06:46:11
Odp. do... Ali
Tego typu naprawy z Uszczelka... jest Zobowiazana dokonac Administracja Budynku gdyz i to powinno wchodzic w Czynsz ! Chyba ze wiekszosc pieniedzy z Czynszow - poszla na Po-dwyzki dla Prezesa i jego po-dwladnych ??
2018-10-03 23:51:26
Jeden przez drugiego
Wiecej obiecuje... a jak co do czego - to niech staruszka czy starzec Sam z mala Emerytura sie ratuje... !!
2018-10-03 23:43:52
Marian
Od lat widać pozytywne działnie na rzecz seniorów, niech działają, mają mój głos
2018-10-03 22:58:56
Ala
Ile jest samotnych i bezradnych staruszkow ktorzy maja problemy z naprawa uszczelki cieknacej rury czy tego typu problemy..Stworzyc takie centra pomocy technicznej..Nie kazdy starszy czlowiek ma sile aby tanczyc...
2018-10-03 21:52:57
heniek
obiecanki cacanki a głupiemu radość przykład kiedyś obiecywał budowa stadionu przez tego pana 2razy tyle drożej będzie kosztował te miliony przeznaczyć na ubóstwo na kłamców nie zagłosuje.
2018-10-03 20:29:46
mieszkaniec
A kiedy program typu Złota Rączka? takie są w innych miastach i pomagają seniorom w ramach budżetu miasta,u nas tylko Janusz na telefon za 200 zl za przykecenie śrobki
2018-10-03 19:52:28
dziadek
znów oddadzą kościelnym
2018-10-03 19:27:43
Miki
A ja na nich nie zagłosuję bo nie chodzi o mieszkańców tylko o trwanie przy władzy.
2018-10-03 19:19:03