środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje
Data publikacji: 2016-08-06 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:11
Wywietleń: 2384 147147

Rozpoczął się kolejny miesiąc wakacji. Dla funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki to okres wytężonej pracy. Czas wakacji to czas wzmożonego ruchu pojazdów, zwłaszcza na drogach wyjazdowych z miasta i prowadzących w kierunku miejscowości nadmorskich.

Funkcjonariusze ze szczecińskiej drogówki tak jak i w każdy dzień wakacji , tak i w ten weekend kładą przede wszystkim nacisk  na kontrole drogowe pod kątem wyeliminowania  z ruchu kierujących na tzw. podwójnym gazie lub kierujących, którzy są pod wpływem środków odurzających.

Już od wczesnych godzin porannych badają trzeźwość kierujących, wyjeżdżających na weekend z miasta. Tym razem punkty kontrolne ustawili na ul. Goleniowskiej i Metalowej. Każdy trzeźwy kierowca otrzymał od  funkcjonariusza Alkoholtest – jednorazowy tester trzeźwości. Dodatkowo kierujący, którzy udawali się nad morze otrzymali mapkę z alternatywnymi trasami dojazdu.

Policjanci prowadzą także pomiar prędkości w miejscach wytypowanych na podstawie aktualnej analizy stanu bezpieczeństwa, by skłonić kierujących do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości, zapewniających bezpieczne poruszanie się po drogach. 

- Okres urlopowy to czas odpoczynku i relaksu. Pamiętajmy jednak o zachowaniu rozwagi  i przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego - przypomina st. asp. Marta Kucharska z KWP w Szczecinie. - Czasem chwila nieuwagi i brak ostrożności może zaważyć na naszym bezpieczeństwie. 

(MIR)

Fot. (KWP w Szczecinie)

 

 

 

Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie