czwartek, 20 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Biało-czerwona na stoczniowej suwnicy

Biało-czerwona na stoczniowej suwnicy

Biało-czerwona na stoczniowej suwnicy
Data publikacji: 2018-11-03 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:59
Wywietleń: 1437 359381

W sobotę (3 listopada) przed południem jedna z suwnic Stoczni Szczecińskiej przybrała biało-czerwone barwy. W ten sposób spółka przypomina o nadchodzącym Narodowym Święcie Niepodległości - w tym roku obchodzonym szczególnie uroczyście.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie świętowana w przyszłą niedzielę, 11 listopada, jednak obchody trwają cały rok. W Stoczni Szczecińskiej postanowiono uczcić tę rocznicę m.in. poprzez zawieszenie narodowych barw na suwnicy znajdującej się w ośrodku pochylniowym Odra Nowa. Urządzenie ma udźwig 300 t, a rozpiętość - 108 m.

- Zawieszona flaga ma ok. 82 m długości i przeszło 7,5 m szerokości - poinformowała Katarzyna Ansen-Mrowińska, specjalista ds. marketingu w spółce Stocznia Szczecińska.

Biało-czerwone barwy na stoczniowej suwnicy są widoczne zarówno od strony lądu, jak i wody. (ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Biało-czerwona na stoczniowej suwnicy Biało-czerwona na stoczniowej suwnicy Biało-czerwona na stoczniowej suwnicy Biało-czerwona na stoczniowej suwnicy

Komentarze

Paragraf
Biało-czerwona przeszkadza wielu mieszkańcom Szczecina - takich mamy mieszkańców... Jak mawia pan Stanisław Michalkiewicz, od ponad siedemdziesięciu lat historyczny Naród Polski musi dzielić swoje terytorium z polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą; ponadto, mamy w naszym regionie sporo różnej maści agentury, głównie tej wspomagającej realizację programu Mitteleuropa. P.S. Gdzie byli niżej piszący bzdury mądrale/trolle, gdy rząd PO i PSL likwidował w Polsce stocznie i inne gałęzie przemysłu?
2018-11-05 19:31:55
SromotnikBezwstydny
Czy to kacza s t ę p k a tak wymalowana i wyyyysokooo zawieszona,jako znak zwycięstwa neonazi- PRLki??? tylko pytam...
2018-11-04 09:29:00
Niepodległy
Już niedługo wywieszą białą, jak dotrze do społeczeństwa że to same kłamstwa, nie ma żadnej Stoczni, powtarzam nie ma stoczni... Jest dzierżawa terenów i wynajem sprzętu dla spółek, a teraz kolejny etap to łyknąć Gryfie bo tylko ona ma certyfikaty jakości.
2018-11-04 08:01:00
zrobili za miskę ryżu
Polskie i Stoczniowe jednocześnie.
2018-11-04 01:30:19
Odp. do .
Bo PO Moskiewskich Igrzyskach... nadszedl czas i na Szczecinsko-Polskie !!
2018-11-04 00:13:54
.
To znaczący krok w procesie odbudowy przemysłu stoczniowego w Szczecinie. Nie mają własnej produkcji więc robią igrzyska.
2018-11-03 23:29:50
A, A, A...
W latach 1939-1945-1990 i dalej az do 2015 roku - tez bylismy juz nie-PO-podlegli i nie-Zalezni ???
2018-11-03 23:25:03
p_triot
A kto zapłacił za tę flagę i komu ? Ktoś na tym zarabia ? Jakaś fundacja, czy jednak darmowo powieszono z okazji 100 lecia Polski ? Tylko pytam !
2018-11-03 23:23:17
Kot
Stocznie są od budowy statków a nie manifestacji politycznych. A jak tam stępka od promu?
2018-11-03 19:33:47