sobota, 23 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bilans dodatni kontra pomnik pychy

Bilans dodatni kontra pomnik pychy

Bilans dodatni kontra pomnik pychy
Data publikacji: 2019-01-22 22:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-29 13:05
Wywietleń: 1331 372641

Radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego z klubu Koalicji Obywatelskiej, Wojciech Dorżynkiewicz, chciałby, aby 2019 był w naszym regionie Rokiem Unii Europejskiej. Pomysł ten ostro krytykuje partia Wolność Janusza Korwin - Mikkego.

Portal wszczecinie.pl cytuje wypowiedź radnego z posiedzenia komisji rozwoju, promocji i współpracy województwa zachodniopomorskiego:

- 15 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Dzięki temu nasz kraj ogromnie się zmienił. Bilans jest niesamowicie dodatni. I trzeba o tym mówić. Dlatego wyszedłem z inicjatywą, aby ten rok był rokiem Unii Europejskiej na Pomorzu Zachodnim. PiS bazuje na niewiedzy ludzi i podgrzewa antyunijne nastroje. Próbuje nam wpoić, że wszystko co złe to wina Unii. Aby nie doprowadzić do wyjścia Polski z UE, musimy zapanować nad populistycznymi argumentami PiS-u. POLEXIT byłby dla nas katastrofą.

Innego zdania jest partia Wolność.

- Radny Dorżynkiewicz twierdzi, że członkostwo w Unii Europejskiej przynosi nam korzyści gospodarcze - mówił Marcel Duda, prezes regionu zachodniopomorskiego Wolności. - Otóż Polska nie rozwija się dobrze dzięki UE, ale pomimo UE. Przykład: minimalna stawka VAT-u i akcyzy na paliwo. Polacy są zmuszeni płacić często więcej niż 5 złotych za litr benzyny. Gdyby nie było obciążeń podatkowych w cenie paliwa, Polacy płaciliby za litr benzyny 2,50. Drugą sprawą są rzekome korzyści natury politycznej, które mielibyśmy czerpać z bycia w UE. Radny twierdzi, że mamy wpływ na kształt polityki europejskiej. To oczywista bzdura, nasz wpływ jest bardzo mały. Świetnym przykładem jest wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej przy sprzeciwie Polski. Ważniejszy przykład to uchodźcy, których UE chce nam na siłę wprowadzić. Czy Polacy naprawdę chcą, aby rok 2019 przebiegał pod znakiem antypolskiej propagandy i skorumpowanych unijnych elit?

Z kolei Adrian Stateczny z Wolności przypomniał słowa premier Anglii Margaret Thatcher, która oceniła UE tak: "Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów".©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Bilans dodatni kontra pomnik pychy

Komentarze

Lehoo
Panu Dudzie zalecam, żeby sobie, jadąc na zakupy do Oder-Center w Schwedt postał tak ze cztery godziny na byłym przejściu granicznym w Lubieszynie. I ze cztery, jak będzie wracał. Może wtedy jakie oświecenie Boże zstąpi na tego oszołoma.
2019-01-23 18:39:53
Domowe przedszkole
Ten Duda to już skończył podstawówkę, bo wygląda jakby wciąż do niej uczęszczał
2019-01-23 16:09:43
krotko
Jdyne rozsadne wyjscie zeurokolchozu
2019-01-23 15:37:20
dość podburzania społeczeństwa
Panie radny D proszę zejść na ziemię , przejść sie po ulicach, parkach, rynkach, Szczecina nic się nam nie wpaja i nie podgrzewa. Ludzie mają dość politykierstwa, a przez wasze głosy w głowie, niektórzy szaraczkowie (niepolityczni, nie sympatyzujący z żadną partią) w te brednie wierzą i nieszczęście gotowe jak to w Gdańsku. Ludzie uciekają z Polski bo chcą cieszyć się zyciem, rodziną, godnie zarabiać choć raz w roku pojechać na wakacje i nie słyszeć ze wsząd o pseudo polityce. Na głowę może pomoże normalna praca. Proszę zapanować najpierw nad sobą.
2019-01-23 14:56:02
dość chorego podburzania społeczeństwa
Panie radny D. proszę zejść na ziemię, przejść się po ulicach, parkach, rynkach Szczecina. Ani nic się nam nie podgrzewa, ani nic nie wpaja. Dajcie ludziom pracujacym spokojnie żyć bez politykierstwa , bo przez te wasze głosy w głowie, niektórzy niewinni szaraczkowie (nie znający się na polityce, niepolityczni, nie sympatyzujący z żadną partią) ulegają waszym bzdurom i mamy takie nieszczęście jak w Gdańsku. Z Polski uciekają młodzi bo chcą tylko spokojnie żyć, godnie zarabiać, cieszyć się życiem, rodziną, wyjeżdzać choć raz w roku na wczasy i nie słyszeć wszędzie o polityce. Panie radny proszę zapanawować najpierw nad sobą (może jakaś konkretna praca da ulgę umysłowi).
2019-01-23 14:34:42
radny z posadą u marszałka geblewicza
Na stronie http://bip.rbip.wzp.pl/employees-contacts?group=grupa.gm radny Dorżynkiewicz figuruje jako karierowicz na urzędniczej posadzie w urzędzie marszałkowskim w biurze promocji. Jednocześnie jest teraz radnym i przewodniczącym komisji ds. promocji, czyli sam siebie kontroluje mogąc zamiatać pod dywan i jako przewodniczący nie dopuszczać pod obrady komisji patologii w urzędzie marszałkowskim. Sprytne
2019-01-23 12:11:26
mpl
@nick Serio nie słyszałeś? A to co mówi Pan Duda to nie jest język Pis? Toż dokładnie to samo mówią praktycznie słowo w słowo... Nawet o tym ich sławnym zwycięstwie 1:27 :D @Wojtek A może jakoś merytorycznie? Sprostowałem bzdury Pana Dudy. Jakoś nic sensownego nie napisałeś oprócz hejtu. Uważaj ostatnio za to sie biorą :D
2019-01-23 12:09:48
thx
Wojciech Dożynkiewicz - 4485 głosów, Marcel Duda - 332 głosy, i to tyle w temacie czyje racje są ważniejsze dla Szczecinian
2019-01-23 11:43:31
no cóz
Duda - to nazwisko w Polsce bardzo źle się kojarzy
2019-01-23 10:56:24
janek bury
Skoncz chlopcze z naracja zalecona przez waszego przywodce grzegorza -zniszcze -schetyne
2019-01-23 10:54:16
haha
a kogo obchodzi jakaś partia wolność która nawet 2% poparcia nie ma
2019-01-23 10:51:55
nn
a z biblioteką to się już ten chłopczyk rozliczył?
2019-01-23 10:45:54
mpl
@nick Serio nie słyszałeś? A to co mówi Pan Duda to nie jest język Pis? Toż dokładnie to samo mówią praktycznie słowo w słowo... Nawet o tym ich sławnym zwycięstwie 1:27 :D @Wojtek A może jakoś merytorycznie? Sprostowałem bzdury Pana Dudy. Jakoś nic sensownego nie napisałeś oprócz hejtu. Uważaj ostatnio za to sie biorą :D
2019-01-23 10:16:22
jaromir
Czy wszyscy Dudowie mają gen destrukcji?
2019-01-23 09:41:15
Wojtek
Co ten radny Dorżynek plecie jak popaplany poziom dna
2019-01-23 09:05:05
.
Jak to powiedział polityczny guru totalnych: "chcieć, to sobie możesz"
2019-01-23 06:54:08
nick
Nigdy nie słyszałem żeby PiS podgrzewał antyunijne nastroje. Tym bardziej żeby chciał Polexitu! Co to za obrzydliwe pomówienia ze strony tego Pana? Czy PO skończy kiedyś szczuć Polaków? Chyba nie.
2019-01-23 03:09:21
mpl
Nie no błagam... "Wolność" ? A nie głupota przypadkiem? Polska rozwija się dobrze "mimo" UE? Chce Pan powiedzieć że nie widzi Pan jak Polska się zmieniła przez te 15 lat? I fundusze unijne nie miały na to wpływu? Serio? Ja jakoś dziwnie codziennie widzę że coś wyremontowano albo wybudowano przy pomocy albo za środki unijne... Dostaliśmy 147,6 mld euro wpłaciliśmy 48mln. Czyli in plus 100 mld euro. To tak jakby dostać cały budżet Polski w bonusie. Ale nie, nie zyskaliśmy bo Panowie z partii Wolność nie mogą przeżyć że Polak został Szefem Rady Europy... A już genialne w swojej niegodziwości jest wyciąganie stawek vat na paliwo gdzie akcyza to 33% opłata paliwowa to 3% i to jest wyłącznie dzieło takich jak Panowie z partii Wolność. PS Vat na paliwo to 19%. Manipulując jak Panowie: UE można winić za wyższą o 19% ceny paliwa ale Partię Wolność obarcza pozostałe 36% czyli prawię dwa razy tyle...