wtorek, 16 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bohaterstwo ukraińskiego kierowcy zostało docenione

Bohaterstwo ukraińskiego kierowcy zostało docenione

Bohaterstwo ukraińskiego kierowcy zostało docenione
Data publikacji: 2019-06-17 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 4523 397566

Andreii Sirovatskyi, mieszkający w Polsce ukraiński kierowca, który uratował kilka osób z płonących aut po wypadku na A6 pod Szczecinem, otrzymał od zachodniopomorskiego marszałka Olgierda Geblewicz list z podziękowaniami od mieszkańców naszego województwa. Przy okazji dowiedzieliśmy, że w działaniach ratowniczych brał udział także jeden z pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

- Tydzień temu wydarzyła się największa w ostatnich latach katastrofa w ruchu samochodowym w okolicach Szczecina - mówił marszałek. - Wszyscy wiemy, jak traumatycznie nasze społeczeństwo przeżyło ten wypadek. To, co jest wspaniałe w tak tragicznym momencie, to postawa ludzi, którzy nie wahając się ryzykować własnego życia ratowali życie innych. Chciałem w imieniu całego społeczeństwa zachodniopomorskiego, tak dotkniętego tą tragedią, ale i wzruszonego postawą pana Andreiia, podziękować.

Oprócz listu z podziękowaniami Ukrainiec otrzymał voucher na pobyt dla całej rodziny w uzdrowisku w Kołobrzegu.

- Bezpośrednio po swoim heroicznym czynie pan Andreii pojechał dalej do pracy, nie miał nawet czasu nacieszyć się rodziną - dodawał marszałek. - W związku z tym, że ubiega się o polskie obywatelstwo, wystąpię do prezydenta Andrzeja Dudy o pozytywne rozpatrzenie tej prośby.

A. Sirovatskyj stwierdził, że nie czuje się żadnym bohaterem, a zrobił jedynie to, co musiał zrobić. I nie wybaczyłby sobie, gdyby postąpił inaczej.

- Nie było czasu się bać - powiedział. - Wybuch był bardzo duży. Złapałem gaśnicę i ruszyłem.

- Mąż nie może spać nocami - dodała żona pana Andreiia, Tatiana. - W dniu wypadku nie chciał opowiadać szczegółów. Powiedział tylko, że był wypadek, ale jemu nic się nie stało, i musi jechać w dalszą drogę. Teraz jak do niego dzwonię, to mówię: mój bohaterze, ale on krzyczy na mnie, żebym tak nie mówiła. Mój mąż jest odpowiedzialnym człowiekiem. Wymaga od siebie, żeby zrobić wszystko, co można, i zrobić to dobrze.  

Urząd Marszałkowski poinformował, że w działaniach ratowniczych brało udział kilku świadków wypadku, w tym również pracownik Zachodniopomorskiego UM Arkadiusz Misiuro.

Andreii Sirovatskyi był także w poniedziałek na spotkaniu z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, od którego otrzymał list gratulacyjny.

* * *

9 czerwca na A6 pod Szczecinem między węzłem Szczecin Kijewo a węzłem Szczecin Dąbie zderzyły się samochody osobowe i ciężarówka. Doszło do pożaru aut. Sześć osób, w tym 3 dzieci zginęło, a kilkanaście zostało rannych.©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Bohaterstwo ukraińskiego kierowcy zostało docenione

Komentarze

hehehe
Geblewicz powinien występować w reklamach np. proszków do prania!
2019-06-18 07:35:03
bb
A jeszcze w dniu wypadku narodowi socjalisci sugerowali ze kierowca tira nie był polakiem a byl a innych ratowach ten pan ,wielkie brawa i szacunek dlaniego ,a narodowi socjalisci niech sie pochwala o kim ostatnio pisano w lublinie ,dramat
2019-06-18 07:16:36
do @ja tylko pytam
Zanim kogoś nazwiesz dzbanem przeczytaj sobie przedostatni akapit - dzbanie.
2019-06-18 05:56:21
I takich Bohaterow
To Ukraina potrzebuje w Doniecku i Lugansku...!!
2019-06-18 00:08:26
A marszalek
To "PO-minal sie z Fachem"... gdyz powinien pracowac dla Reklam, Teatru lub Filharmoni gdzie o Filmach juz nie wspomne ?/!
2019-06-17 23:03:58
kierowca bombowca
wszystko fajnie i ok , ale spójrzcie na to chłodnym wzrokiem jak w takich tego typu sytuacjach zawsze muszą się "lansować" urzędasy , jacy to oni są superaśni i w ogóle ...
2019-06-17 22:29:42
@obserwator
Gdybyś przypadkiem szukał swojego IQ, to tak na wysokości podłogi, młotku.
2019-06-17 22:05:55
@obserwator
Tobie już ojciec za dzieciaka wchodząc nagi do wanny beret zrył na zawsze PISi Trollu jak można być takim ignorantem?? Rzygać się chce tym katolskim, patolskim,kołtuńskim polactwem!!
2019-06-17 21:04:15
PiSzcząca bida
# obserwator - wstyd to pisać takie komentarze i ujawniać swoje IQ.
2019-06-17 20:52:00
obserwator
wstyd odbierać coś od kodziarza!!!!!!
2019-06-17 20:04:31
@ja tylko pytam
Dobrze byłoby, gdybyś czytał ze zrozumieniem, dzbanie. Nie Krzystek, tylko Geblewicz.
2019-06-17 19:10:08
Hh
To teraz tak rozdajemy obywatelstwo polskie ja tam nie jestem zeby kazdemu dawac obywatelstwo polskie to ktos uratuje w Niemczech ludzi to czu nie dostaje obywatelstwa
2019-06-17 17:58:55
ja tylko pytam
Krzystek wręczył tylko list gratulacyjny? Trochę mało i śmiesznie...
2019-06-17 17:48:47
To miłe
Ale czemu głośno się nie mówi jakiej narodowości był kierowca który wypadek ten spowodował?
2019-06-17 16:12:38
zwykly czlowiek
Pnie Marszalku ,proszę pamietac o swojej obietnicy . Ten kierowca narazajac swoje zycie ratowal innych. Kierowca ten jest wzorem do naśladowania,prosze pomoc jemu i jego rodzinie.
2019-06-17 14:51:33
Wdzięczny
W takich momentach okazuje się kto jest prawdziwym człowiekiem. Wielkie dzięki Panie Andreeju. Życzę, żeby Polska była dla Pana drugą, dobrą ojczyzną.
2019-06-17 14:16:19
Odwazna postawa
"Tyle o sobie wiemy-na ile nas sprawdzono".Bardzo panu dziekuje.
2019-06-17 13:38:43