wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera
Data publikacji: 2017-11-27 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:56
Wywietleń: 1244 302805

Uniwersytet Szczeciński objął honorowym patronatem ogólnopolską akcję charytatywną pod nazwą „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. Podstawowym założeniem przedsięwzięcia jest idea krzewienia postaw patriotycznych, a jednocześnie pomoc zasłużonym dla Polski bohaterom. 

Działania będą polegały w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek zawierających artykuły spożywcze i chemiczne, kombatantom oraz weteranom II wojny światowej i podziemia niepodległościowego. Odbywają się przy współpracy ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i innymi organizacjami kombatanckimi. Przy rozwożeniu i wręczaniu paczek towarzyszyć będą organizatorom służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze i grupy rekonstrukcyjne.

Akcja ma na celu wsparcie potrzebujących kombatantów, a przede wszystkim pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie jest wciąż żywa. Organizatorzy chcą pokazać bohaterom, że dzięki ich heroicznej walce, naród, który wielokrotnie tracił niepodległość – zarówno polityczną, jak i terytorialną – zyskuje coraz większą świadomość i tym narodem nigdy być nie przestanie.

Władze US zwracają się zatem z prośbą o wsparcie tej szczytnej akcji – wedle własnych możliwości i uznania. W budynkach poszczególnych wydziałów znajdują się odpowiednio oznakowane pojemniki, do których można przekazywać wsparcie. Może to być żywność oraz artykuły chemiczne. Liczy się każdy dar.

(p)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie