wtorek, 19 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Brudziński jedynką do europarlamentu

Brudziński jedynką do europarlamentu

Brudziński jedynką do europarlamentu
Data publikacji: 2019-02-19 19:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-20 17:30
Wywietleń: 1193 376520

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, jest jedynką na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu w okręgu zachodniopomorskie – lubuskie. Dwójką jest europoseł Czesław Hoc. Tę wiadomość na konferencji przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie ogłosiła Beata Mazurek, rzecznik tej partii.

Związany ze Szczecinem Brudziński uchodzi za jednego z najważniejszych polityków PiS. Jego start w eurowyborach jest niespodzianką, wcześniej nie spekulowano na ten temat.

- Joachim Brudziński jedynką z Zachodniopomorskiego do PE. Ciekawa decyzja, ale nie wiem czy na dłuższą metę dla PiS-u korzystna. Na tle rządu Brudziński wyróżniał się na plus, a niedługo z czegoś zapewne będzie musiał zrezygnować – komentował na gorąco na Twitterze Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”.

Ogłoszenie kandydatów PiS do europarlamentu marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz skwitował na Twitterze tak:

- Tacy wierni, a Prezesa samego zostawiają. Tak. Wiem, że kapitan zostaje do końca...

Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu PiS w sejmiku, napisała zaś: - No i mamy najlepszego z możliwych Joachima Brudzińskiego kandydata do UE z okręgu 13 - zachodniopomorskie i lubuskie. To jest bomba!

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

jab
Życzę mu wspaniałego zwycięstwa, bo to nasz człowiek, z naszego regionu. Jego kontrkandydatom i ich zwolennikom współczuję, bo już hejtują
2019-02-20 16:06:11
zawadzki
Ciekawe. Chciałbym poznać prawdziwy życiorys Brudzińskiego vel JOJO. Słyszy się o jego edukacji w Technikum Rybołowstwa Morskiego które ponoć nie skończył. Słyszy się o jego czasach młodości, kradzieżach i huligance. Osobiście słyszałem o pijańskiej awanturze w autokarze podczas wycieczki. On sam opowiada o swojej pracy jako marynarz gdy to zwiedzał świat pracując na statkach polskich i obcych armatorów. Nagle polityk, prawa ręka prezesa PIS, a obecnie pierwszy "pies" Rzeczypospolitej. W moich oczach obrzydliwa postać, pospolity cwaniaczek przebiegle urządzający się w parszywym życiu. Teraz ewakuacja do Brukseli by po jednej kadencji mieć gwarancję dozgonnej brukselskiej emeryturki. NIECH MI NIGDY ŻADEN Z POLITYKÓW OBOJĘTNIE KTÓREJ OPCJI NIE MÓWI WIĘCEJ ŻE WSZEDŁ DO POLITYKI BO CHCE COŚ ZROBIĆ DLA KRAJU BĄDŹ WSPÓŁOBYWATELA. Cel oni wszyscy mają jeden, ustawić się w życiu.
2019-02-20 15:20:12
weger
PiS chce wyprowadzić Polskę z UE, ale dobrze płatne posadki w Parlamencie Europejskim chętnie przyjmą
2019-02-20 15:03:15
oficer rezerwy
Resort MSW to jak widać ciężki resort,jak gorący kartofel-ministrowie zmieniają się jak rękawiczki,nie radzą sobie kompletnie.Wyrolowani policjanci kolejny raz tracą przywódcę a wraz z nim pewnie obiecane podwyżki.Znowu będą czystki jak kolejny "specjalista" obejmie resort i zacznie swoje porządki-Komendanci w miastach już pewnie przebierają nóżkami.
2019-02-20 12:20:43
pamiętamy
żeby tylko butów komuś w PE nie ukradł
2019-02-20 12:05:12
sid
Szczecin uwolni się wreszcie od Brudzińskiego? Zbyt piękne by było prawdziwe
2019-02-20 11:42:48
rob
Hipokryzja w stanie czystym unia be a kasa jak najbardziej cacy.czyli co Herr wnuk Zaremba na ministra ????
2019-02-20 11:10:36
młody
Super, w końcu ktoś z jajami, nie jakieś arłukowicze czy marcinkiewicze hahaha
2019-02-20 09:27:47
brukselka
Nie przepadam za pisem,ale jak pojedzie sama peło, to znowu zacznie się ujadanie i lament nad naszym krajem.
2019-02-20 09:17:30
Quistorp
A co będzie, kiedy, swój wybór natychmiast zrzekną się na konto swojego następcy. Pamiętacie przypadek Kałuży, na Śląsku? Handel zaufaniem wyborców to obrzydliwy standard w Najjaśniejszej.
2019-02-20 08:59:50
ziobro
A języki jakieś zna? - prezes się pewnie o to zapyta
2019-02-20 08:34:34
Vera
Żeby tylko tam nie okradał ludzi przy torach, jak to robił w Polsce za młodu, bo nam wstyd przyniesie
2019-02-20 08:30:16
Adam
niech urzędnicy w Brukseli mocno wiążą sznurowadła w swoich butach
2019-02-20 08:18:55
haha
PiS pozbywa się z Polski największych szkodniów m.in Beaty "mnie te pieniądze się należą" Szydło czy też najbardziej nieudolnej minister edukacji w historii Polski - Anny Zalewskiej. Jest także pijany wózkarz golfowy - Karol Karski.
2019-02-20 08:09:56
wert
Niech jedzie, może wreszcie odczepi się od Szczecina
2019-02-20 07:46:49
SAILOR
Pierwszy blag9ier.Przywieziony koszu z jajami do Świnoujścia!
2019-02-20 07:23:42
Dajdyche
Jo-jo zmień skarpetki jak się wybierasz do Brukseli A nie rexony do nóg używasz
2019-02-20 07:22:46
Piter
Brawo PiS!!! Bingo!
2019-02-20 00:46:13
Antoni
Nie ma co, najlepszy z najlepszych w regionie, cz tu się lubi PiS czy.
2019-02-19 21:45:05
ewakuacja
Będzie pewnie ścigał faszystów po brukselskich lasach! Z tego wynika że będzie kolejna rekonstrukcja rządu!
2019-02-19 21:42:26
cdn
platfusy wystawia prawdziwych europejczykow ;nitrasa,arlukowicza i misile.
2019-02-19 21:34:23
Quistorp
To jawna ewakuacja!
2019-02-19 21:21:08
@Kolarz
PO, a zatem też Nitras nigdy nie kryli, że z UE im po drodze. PiS, to partia eurosceptyczna i nagle tylu PiS-owskich bonzów zapałało miłością do PE, a tak naprawdę do diet europosła płaconych w €. Dla większości z nich bardzo ważny jest też immunitet, który może się bardzo przydać po ewentualnej porażce w jesiennych wyborach.
2019-02-19 20:50:51
Ha ha
Unia taka zła, niedobra ale kasa cacy. Hipokryci
2019-02-19 20:47:37
Kolarz
Wygra na pewno z mojej rodziny ma 5 glosow niech po wystawi Nitrasa albo tego Felczera
2019-02-19 20:36:32
Były wyborca PIS
Będąc nastolatkiem kradł buty w internacie, teraz będzie stanowił prawo w dodatku "jeuropejskie" , żeeenuuuaaaa.... oto poziom suwerena w polandii :)))
2019-02-19 20:36:09
barubar
Życzę mu sromotnej klęski. Ale elektorat PiS-u ma się dobrze i pewnie wejdzie. :(
2019-02-19 20:21:09
Śp.Stalin
Niech zasmakuje porażki!!!
2019-02-19 19:34:51